Ile mrówki są w stanie wytrzymać bez tlenu i pożywienia?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Mieszko
Posty: 3
Rejestracja: czw 20 lip, 2023

czw 20 lip, 2023

Witam, dopiero mam zamiar zacząć swoją przygodę z terrarystyką, lecz mam pytanie. Zastanawiam się nad kupnem pewnego terrarium, które w zestawie ma rzekomo mrówki. Nie wzbudzało by to we mnie żadnych podejrzeń, lecz sprzedawca (wydaje się zaufanym) nie sprecyzował gatunku owych mrówek i pochodzi z Hiszpanii! Zakładając, że mrówki rzeczywiście są dołączone do zestawu, nasuwa mi się pytanie, czy one wogóle to przeżyją? Podróż będzie długa, w gorącym tirze, bez dostępu do tlenu i pożywienia. Proszę o radę czy warto kupić i czego mam się spodziewać :?: Link do sklepu on-line: https://www.amazon.pl/ANTHILLSHOP-Mrowi ... 5031&psc=1
Ostatnio zmieniony czw 20 lip, 2023 przez Mieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Igor09
Posty: 67
Rejestracja: sob 25 mar, 2023

czw 20 lip, 2023

wytrzymać wytrzymają, ale możesz powiedzieć jaki sprzedawca, jeżeli nie podał nazwy gatunku to nie wiem czy taki zaufany. ja bym nie kupował nie znając nazwy gatunku. lepiej kupić już z olx gdzie znasz gatunek albo najlepiej ze sklepu (kolonie będą mniejsze ale z gwarancją itp)
~Igor
Mieszko
Posty: 3
Rejestracja: czw 20 lip, 2023

czw 20 lip, 2023

Igor09 pisze: czw 20 lip, 2023 wytrzymać wytrzymają, ale możesz powiedzieć jaki sprzedawca, jeżeli nie podał nazwy gatunku to nie wiem czy taki zaufany. ja bym nie kupował nie znając nazwy gatunku. lepiej kupić już z olx gdzie znasz gatunek albo najlepiej ze sklepu (kolonie będą mniejsze ale z gwarancją itp)
https://www.amazon.pl/ANTHILLSHOP-Mrowi ... 5031&psc=1 Link do sklepu on-line
Igor09
Posty: 67
Rejestracja: sob 25 mar, 2023

czw 20 lip, 2023

20-30 mrówek? to gniazdo jest dla nich o wiele za duże. z tego co widzę to jest to glina więc zakładam że koryteże nie są wykopane, i że one same mogą je kopać, ale to nie będzie tak spektakularne i duże jak na rysunku, raczej mało zobaczysz. lepiej kupić z np. antsinvasion.pl gdzie masz dostawę 2-3 dni, gwarancje i ZNASZ GATUNEK JAKI ZAMAWIASZ. za tą cene pewnie dostaniesz jakieś lasius niger które mógł byś sam złapać (teraz jest okres rójek)
~Igor
Mieszko
Posty: 3
Rejestracja: czw 20 lip, 2023

czw 20 lip, 2023

Igor09 pisze: czw 20 lip, 2023 20-30 mrówek? to gniazdo jest dla nich o wiele za duże. z tego co widzę to jest to glina więc zakładam że koryteże nie są wykopane, i że one same mogą je kopać, ale to nie będzie tak spektakularne i duże jak na rysunku, raczej mało zobaczysz. lepiej kupić z np. antsinvasion.pl gdzie masz dostawę 2-3 dni, gwarancje i ZNASZ GATUNEK JAKI ZAMAWIASZ. za tą cene pewnie dostaniesz jakieś lasius niger które mógł byś sam złapać (teraz jest okres rójek)
Dobrze, dziękuję za radę 😀
Igor09
Posty: 67
Rejestracja: sob 25 mar, 2023

czw 20 lip, 2023

może wbij na discorda to ci tam ludzie chętniej chyba pomogą https://discord.formicopedia.org
~Igor
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 23 lip, 2023

Witam.
Gniazdo na początek nie będzie Ci potrzebne, wystarczy probówka połączona wężykiem z areną/położona wewnątrz areny. A za arenę wystarczy jakiś pojemnik.
Podejrzewam że tam w linku który podałeś im chodziło o Messor barbarus o których wspomnieli, a jeśli chcesz wiedzieć to ich zapytaj ;)
Ile mrówki są w stanie wytrzymać bez tlenu i pożywienia? To zmartwienie sprzedawcy tak naprawdę, powinien zabezpieczyć je przed zbyt niską/wysoką temperaturą, nakarmić obficie przed wysyłką. Obstawiam że około dwóch tygodni bez pożywienia.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ