Wędkarski robal

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

lopko181
Posty: 33
Rejestracja: ndz 10 maja, 2020

sob 04 lip, 2020

Mam pytanie czy robale które można kupić w sklepie wędkarski dla ryb do łowienie mrówki też zjedzą posiadam rujkową Q m.rubida A wyjeżdam więc chce jej coś na zapas dać
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 04 lip, 2020

Witam.
lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 Mam pytanie czy robale które można kupić w sklepie wędkarskim dla ryb do łowienie mrówki też zjedzą
Znajomy czymś takim karmił, ale gdzieś indziej czytałem że to syf. Wybór należy do Ciebie :p
lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 A wyjeżdam więc chce jej coś na zapas dać
Tak "na zapas" to chyba się zbytnio nie da? Na jak długo wyjeżdżasz?
lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 posiadam rujkową Q m.rubida
Pozdrawiam
lopko181
Posty: 33
Rejestracja: ndz 10 maja, 2020

sob 04 lip, 2020

Ja na tydzień ostatnio czyli tydzień temu coś zjadła ale teraz wychodzi z gniazda i szuka jedzonka
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

śr 15 lip, 2020

lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 Mam pytanie czy robale które można kupić w sklepie wędkarski dla ryb do łowienie mrówki też zjedzą posiadam rujkową Q m.rubida A wyjeżdam więc chce jej coś na zapas dać
Nie radzę dawać. Daj Q tylko jeśli chcesz, żeby padła. Na pudełku nawet powinno być napisane, że nie wolno podawać zwierzętom. Od tego padł mi ptaszek :cry:
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 15 lip, 2020

Odradzam karmienia mrówek ławami muchy czyli białymi robakami. Lepiej sobie mącznika hodować i mieć pewność co dajesz swoim podopiecznym. Pamiętajmy że to co je karmówka potem jedzą mrówki.
główny maruda
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

śr 15 lip, 2020

Gonwienko pisze: śr 15 lip, 2020
lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 Mam pytanie czy robale które można kupić w sklepie wędkarski dla ryb do łowienie mrówki też zjedzą posiadam rujkową Q m.rubida A wyjeżdam więc chce jej coś na zapas dać
Nie radzę dawać. Daj Q tylko jeśli chcesz, żeby padła. Na pudełku nawet powinno być napisane, że nie wolno podawać zwierzętom. Od tego padł mi ptaszek :cry:
A niby co takiego mają w sobie te larwy że nie można im dawać zwierzętom?
L. cf. niger
F. fusca
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

śr 15 lip, 2020

Karol Be pisze: śr 15 lip, 2020
Gonwienko pisze: śr 15 lip, 2020
lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 Mam pytanie czy robale które można kupić w sklepie wędkarski dla ryb do łowienie mrówki też zjedzą posiadam rujkową Q m.rubida A wyjeżdam więc chce jej coś na zapas dać
Nie radzę dawać. Daj Q tylko jeśli chcesz, żeby padła. Na pudełku nawet powinno być napisane, że nie wolno podawać zwierzętom. Od tego padł mi ptaszek :cry:
A niby co takiego mają w sobie te larwy że nie można im dawać zwierzętom?
Ja nie wiem co dostają. W sklepie, gdzie kupuję przynętę na ryby jest napisane na spodzie, że nie wolno podawać zwierzętom. Odradzam po prostu dawania.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 15 lip, 2020

Białe robaki to larwy muchy mięsnej które rozwijają się na gnijącym mięsie. Wiadomo powszechnie że takowe nie pachnie fiołkami więc by ów fetor usunąć traktuje się te larwy chemicznymi środkami, jakimi dokładnie nie wiem. Nie polecam jednak serwować ich naszym podopiecznym.
główny maruda
ursua
Posty: 14
Rejestracja: czw 13 sie, 2020

czw 08 kwie, 2021

Przez rok karmilem dwie kolonie Lasius niger larwami much z wedkarskiego, obecnie karmie macznikiem mlynarkiem. przyrost z zeszlego roku na larwach much byl mniej wiecej taki jak w dwoch pierwszych miesiacach na maczniku mlynarku. nie padaly od tego ale jadly to slabo, macznika mlynarka wyjadaja do golego pancerzyka.
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pt 09 kwie, 2021

Cześć.
Uuu nie karm białymi robalami, mój kolega dokarmiał i mu kolonie padały. Są to larwy much, sam jestem wędkarzem, karmi się je zgniłym mięsem a w dodatku mogą posiadać pasożyty.
:?:
Awatar użytkownika
Dawid6336
Posty: 238
Rejestracja: pn 27 lip, 2020

pt 09 kwie, 2021

Ja karmię larwami much od kilku miesięcy i nic mrówką się nie dzieje,jest to ich ulubiony pokarm,jednak widzę że odradzacie tego rodzaju pożywienie więc zastanawiam się teraz nad usunięciem tego pokarmu z menu.
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

pn 07 cze, 2021

lopko181 pisze: sob 04 lip, 2020 Mam pytanie czy robale które można kupić w sklepie wędkarski dla ryb do łowienie mrówki też zjedzą posiadam rujkową Q m.rubida A wyjeżdam więc chce jej coś na zapas dać
Nie widzę przeszkód.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pn 07 cze, 2021

A ja widzę. Czasem trafi się niezainfekowana niczym, zdrowa paczka robaków. Robaki wędkarskie to larwy much!!! Muchy żywią się wiadomo czym i same mają mnóstwo chorób, ich larwy oprócz tego że mogą mieć chorobę "po rodzicach" to karmi się je zgniłym mięsem w którym jest mnóstwo bakterii.
:?:
r0bby.in.the.net
Posty: 65
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021

pt 04 lut, 2022

Wdarło się tu jakieś nieporozumienie. Larwy much wykazują się dużą żywotnością. Dlatego są używane przez wędkarzy. Przy karmieniu nimi gadów/płazów/ptaków znane są przypadki że zanim zostały strawione sperforowały przewód pokarmowy, doprowadzając do śmierci zwierzaka. I stąd wynika zakaz ich podawania. Oczywiście mrówki nie połykają tych larw "na raz" i takie ryzyko nie występuje.

Druga kwestia to czym te larwy są karmione. W naturze żerują na gnijącym mięsie i często na kale. Bardzo niemiłe :( W hodowli pewnie dostają ten sam białkowy pokarm jaki podaje się karaczanom, świerszczom itp.
ODPOWIEDZ