Pyłek pszczeli

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

FilipXS
Posty: 7
Rejestracja: pt 01 maja, 2020

sob 30 maja, 2020

Witam, mam pytanie dotyczące tego jak podawać mrówką pyłek pszczeli. Mieszać z wodą na sucho czy może z miodem?
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

sob 30 maja, 2020

FilipXS pisze: sob 30 maja, 2020 Witam, mam pytanie dotyczące tego jak podawać mrówką pyłek pszczeli. Mieszać z wodą na sucho czy może z miodem?
Moźna wymieszać z wodą, można dać na "sucho" (po prostu pyłek), albo z miodem. Wybierz jak chcesz, albo jak mrówki lubią. :D
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

pt 28 maja, 2021

FilipXS pisze: sob 30 maja, 2020 Witam, mam pytanie dotyczące tego jak podawać mrówką pyłek pszczeli. Mieszać z wodą na sucho czy może z miodem?
Lepiej wymieszać z miodem.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
Marcel
Posty: 25
Rejestracja: pn 31 maja, 2021

wt 01 cze, 2021

Jeśli chodzi o mrówki które mam i te poza domem, nie widzę zainteresowania samym pyłkiem. W hodowli jak się zmiesza z miodem, to oczywiście go przy okazji pobiorą. Zrobię jeszcze jeden test z dużymi koloniami w naturze, ale jak dotąd raczej brak zainteresowania.
Marcel
Posty: 25
Rejestracja: pn 31 maja, 2021

pn 05 lip, 2021

Marcel pisze: wt 01 cze, 2021 Jeśli chodzi o mrówki które mam i te poza domem, nie widzę zainteresowania samym pyłkiem. W hodowli jak się zmiesza z miodem, to oczywiście go przy okazji pobiorą. Zrobię jeszcze jeden test z dużymi koloniami w naturze, ale jak dotąd raczej brak zainteresowania.
Dziś zrobiłem test z pyłkiem w naturze. Duża kolonia Lasius niger - zerowe zainteresowanie, Tetramorium sp. - ziarenka zniknęły prawie od razu.

Przeprowadzę niebawem podobne testy z pozostałymi gatunkami w ogrodzie.
ODPOWIEDZ