karma bialkowa 2

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

sob 16 cze, 2007

gn pisze:
dzika_mrowka pisze:spyla
Acha, czyli tak jak te różne owady i ich larwy, które znajduję znoszę dla mrówek... tak samo jak i strąkowiec fasolowy czy też wołek zbożowy.. których lepiej w domu nie wypuszczać.. Szkoda. Myślałem, że jest popularną karmą z innych względów.. :-)
ja mam tylko postaci larwalne, nie mam doroslych egzemplarzy...
ale na podstawie ruchliwosci larw zakaldam, ze skoro osobnik ma lepsze nogi niz larwa, to i lepiej spyla.

a popularnosc zapewne wynika z tego, ze podobno latwa jest hodowla,
a zwierze karmione (np jakis drapiezny chrzaszcz) nie ma problemu z dogonieniem ofiary
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

sob 16 cze, 2007

Muszka owocowa bez skrzydeł jest znacznie mniejsza od tej normalnej. Ale powiem wam że i te skrzydlate nie latały u mnie. I sa wieksze z jakies 2-3 razy.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 79
Rejestracja: sob 26 maja, 2007
Lokalizacja: Radom

ndz 17 cze, 2007

witam,

czy mozna karmic mrowki samym miodem i owadami bo mieszanki wody miodu i zoltka nie chca jesc a jak wlalem troszke miodu do ,,karminka'' to sie zlecialy i zaczely pic

Ps. kiedy trzeba zaczac podawac owady zeby mrowki nie mialy problemu z zaniesieniem go do gniazda

pozdrawiam
[size=109][color=red][b]Szanuj Zieleń i to co pod nią mieszka!!! :ant:[/b][/color][/size]
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

ndz 17 cze, 2007

Mrowki same oceniaja wielkosc zdobyczy. czesto tez cwiartuja na dworzu i dopiero wnosza do gniazda.

miód+owady to wspaniale połączenie.
rzepa żepa ziepa ziepa
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

pn 18 cze, 2007

Odnośnie mączniaka i uciekania – nie wspina się po równej powierzchni (szkło, plastik), również imago – wystarczy kilka centymetrów i po problemie. Co najwyżej może próbować przegryźć pojemnik, ale już taki twardszy po ladach jest ok.
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
ODPOWIEDZ