mrowki a normalne miesko

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 08 cze, 2007

jakie macie doswiadczenia z jedzeniem przez mrowki normalnych wyrobow garmazeryjnych?

ja jak dotad mam 2 spostrzezenia:

1. pare dni temu zauwazylem, ze kilka moich nigerkow dossalo sie do kawaleczka mielonki (takiej z puszki), ktora lezala na blacie kuchennym.
w sumie ciezko bylo je odgonic od tego kawaleczka mielonki.
zapewne ktos moze byc ciekawy, co mrowki robia na blacie kuchennym? formi maja w kuchni, a niestety zbyt zaufalem fluonowi i niedokladnie przygotowalem zamkniecie formi - na tyle niedokladnie ze nigerki zapieprzaja po fluonie i przez minimalne nieszczelnosci wychodza na zewnatrz

2. po powyzszym doswiadczeniu wrzucilem im drobny kawalek plasterka szynki - obstapilo go od razu kilka robo. czy wyciely sobie kawalek to nie wiem, ale chyba tak bo jakis czas lazily po nim a pozniej wrocily do gniazda.

zastanawiam sie, czy przypadkiem nie uproscic sobie zycia i nie dokarmiac mrówek zwykla garmazerka, np. kawalkami kabanosa ;-)

a jakie sa wasze doswiadczenia z karmieniem mrówek zarciem dla ludzi?
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 08 cze, 2007

Ja swoim mrówom (nie wszytskie jedzą) regularnie daję wędząną szynkę. Szczególnie upodobały ją sobie Tetramorium
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pt 08 cze, 2007

Moja fusca uwielbia szynke ale ona jest chyba drobiowa czy coś. Wszakże jest rózowa :D
rzepa żepa ziepa ziepa
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

pt 08 cze, 2007

Ja czasem daję kurczaka surowego ;) Tylko prządki nie chcą tego jeść, pewnie wolałyby kota... :roll:
Semper Fi!
ODPOWIEDZ