karma

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

czw 28 sty, 2010

Jak dla mnie suszone kiełże się nie sprawdzą, bo mrówki spożywają raczej tylko samo wnętrze, które jest trochę wodniste.
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

wt 02 lut, 2010

Kupiłem dziś takie opakowanie Pinek za 3zł
Obrazek
Nie chciałem zakładać osobnego tematu ani odkopywać starych np z 2006 : D Co myślicie na temat tych kolorowych od barwnika są zielone, czerwone, pomarańczowe i jasne żółtawe, osobiście tych zielonych nie będę podawał bo trochę strach... :wtf:

Edit: Teraz tak jak mi poradził nowy kolega na forum necercis mam zamiar je opłukać w zimnej wodzie i do pudełeczka z piaskiem a później lodówka, zamiast piasku miała być zanęta żeby się tak szybko nie przepoczwarzały ale nie kupiłem
Ostatnio zmieniony wt 02 lut, 2010 przez Sott23, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 02 lut, 2010

kij wie czym to barwią .Ja bym się bał podawać takie barwione. Wiesz to niema obowiązku być barwnik spożywszy a i te muchy nie mają się przepoczwarzy więc nie wiadomo co to do końca jest...
Ja hoduje mącznika. raz kupiłem wrzuciłem do starego garnka i nasypałem kilo maki + trochę bułki tartej i tym podobnym. Od tej pory mam ciągła produkcję i nie muszę kupować mimo że karmie tym jeszcze jaszczurkę i gekona dziewczyny.
Ostatnio zmieniony wt 02 lut, 2010 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 02 lut, 2010

Mogłeś kupić robaka białego i nie byłoby strachu i też po 3 zł chyba chodzą :wink:
To na razie podawaj te białe :D
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

wt 02 lut, 2010

barwią barwnikiem spożywczym ale radzę ci je umyć ;)

dzisiaj bylem zeby kupic ale nie bylo nigdzie, lece jutro znowu :) nie dla mrówek ani pajaka tylko dla modliszki ktora nie chce nic innego jesc :)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

śr 03 lut, 2010

Na próbę podrzuciłem dziś do formi z nigerami i drzewka z cinerea,
z tymi pierwszymi jest problem bo siedzą w komorze ( jest ich ok 30 )
i nie wychodzą zbyt często, jedna robotnica wpadła na pinkę łaziła po niej i nie dała znać innym a u formic został wciągnięty do gniazda prawie od razu a teraz jest na arenie i siedzą przy nim robotnice (2-4)
sodek, Płukałem je przed podaniem w zimnej wodzie, no ja nie chodziłem tylko dzwoniłem po zoologach i wędkarskich, na 5-6 w 1były :| W zamrażalniku mam jeszcze mrożoną larwę ochotki więc będzie na później. :wink:

Edit: Nigerki wciągnęły pinkę do komory w której siedzą i się nią 'zajmują' Ciekawe gdzie ją wyniosą później :?
Ostatnio zmieniony śr 03 lut, 2010 przez Sott23, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
ODPOWIEDZ