miód

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

CRIMSON
Posty: 27
Rejestracja: pn 10 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

wt 29 lis, 2005

Niedługo dostanę mrówki od Piotra :D i zastanawiam się jaki miód najbardziej będzie im smakował :D .Robił ktoś takie testy?
Będę miał do wyboru miody:spadż jodłowa,lipowy ze spadzią liściastą, z facelią rzepak z wiosennym.
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

wt 29 lis, 2005

kupujesz w sklepie czy u pszczelarza?

Bo wiesz ze sklepu to to z midem czesto nie ma nic wspolnego. :lol:

Ale w sumie ciekawe pytanie. Zreszta nawet ten sam gatunkowo miód lecz pochodzacy z roznych czesci Polski nie bedzie smakowal tak samo. A co za tym idze sadze ze nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na twoje pytanie.
CRIMSON
Posty: 27
Rejestracja: pn 10 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

wt 29 lis, 2005

W sklepie to sprzedają importowane z Chin badziewie a nie miód.
Jeszcze by mi się mrówki otruły :x
Ja kupuję od znajomych "terrarystów" :D z: http://chat.pszczelarski.w.interia.pl/
i z http://www.pozytki.pl/
Spadż jodłową mam z okolic Krosna, a resztę z okolic Puław.
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

wt 29 lis, 2005

W sumie ja mórwkom daję miód lipowy - jedzą go ładnie. Po nowym roku czekam na wrzosowy i siakis leśny.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

czw 01 gru, 2005

Moje jedza ostatnio miodzik z Tesco, nie jest taki zly bo jeszcze zyja ;)
LLLsy
Posty: 3
Rejestracja: śr 30 lis, 2005
Lokalizacja: Bąków/Strumień/Cieszyn

czw 01 gru, 2005

hehe kup u mnie ja mam swój własny z mojej pasieki(jak można nazwać 4 ule), ale pracuje u dziadka gdzie ma około 60 tam to jest robota przy miodobraniu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pt 02 gru, 2005

Hehe dzieki ale nie bede importowal miodu dla mrówek, ten z Tesco musi im wystarczyc ;)
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

pt 02 gru, 2005

Ale jestes swiadom ze to co sprzedaja w tesco jako miód to w 70-99% cukier?

Serio mowie.

Sam pewnego roku dalem cukier pszczolom zeby zobaczyc jak to to wlasciwie smakuje. Byl to bardzo marny rok wiec miodu prawie nie bylo.
Pszczolom wystarczylo 3-4 tygodnie zeby z syropu cukrowego zrobic "miód". Smak podobny do prawdziwego miodu, lecz spokojnie do odroznienia.
Co do wartosci moze nie bede sie wypowiadal bo to jest niecenzuralne :evil:
.
A mam jeszcze sasiada ktory doslownie pompuje cukier w pszczoly i pozniej sie dziwi ze ludzie nie chca u niego kupowac miodu. On mysli ze ja nie wiem o tym :twisted:. A rocznie ma z ula okolo 60-70kg miodu - a przynajmniej tak mowil.

Sam uzyskuje z 1 ula okolo 15-25kg miodu rocznie wiec nie jest to ani duzo ani malo, przy kilku ulach jest ok. Szczegolnie ze traktuje to hobbystycznie - wiec wybieram miód pod koniec sezonu - tzw caloroczny. Mozna by uzyskac wiecej wybierajac czesciej ale jak juz mowilem - zabawa hobbystyczna. Starcza na dokarmienie pszczol na zime + leki +nowe ule i jeszcze sporo miodu zostaje.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pt 02 gru, 2005

Tak wiem ze marketowe miody sa tandetne, ale jak do tej pory nie spotkalem zadnej pasieki na drodze mojej wedrowki odkad jestem za granica wiec jak juz mowilem musi im to wystarczyc ;)
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pt 02 gru, 2005

I wystarczy, pod warunkiem, że będziesz wzbogacał witaminkami i mikroelementami ;)
Podaj też czasami robalka siakiegoś ;P
Wchodze na chat - masz tam byc za moment Tomciu :>
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
beek154
Posty: 14
Rejestracja: czw 05 maja, 2005
Lokalizacja: Wrocław

sob 03 gru, 2005

Odkąd zaczołem dawac mrówkom duże ilości owadów miodek wypadł z łask, o soczku nawet nie wspomne bo nie chcą sie nawet do niedo zbliżać.
to chyba daje wskazówkę co do tego co mrówki lubią najbardziej.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

ndz 04 gru, 2005

PIOTR pisze:I wystarczy, pod warunkiem, że będziesz wzbogacał witaminkami i mikroelementami ;)
Podaj też czasami robalka siakiegoś ;P
Wchodze na chat - masz tam byc za moment Tomciu :>
Wzbogacam oczywiscie preparatami dla gadow ;)
Co do czata to mam problemy z wchodzeniem na niego, czesto mnie nie laczy...pozostaje gadu-gadu ;P
Sputnik
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 sty, 2006

wt 10 sty, 2006

Wydaję mi się że mrówkom to akurat nie robi żadnej różnicy. Oczywiście nie robi im różnicy gatunek miodu, byle miód był miodem. Jednak ta różnica napewno się pojawia karmiąc je miodem realnie podrobionym z REALA
Guttata
Posty: 32
Rejestracja: pn 12 gru, 2005
Lokalizacja: Oświęcim

wt 10 sty, 2006

jakie witaminy można dać? Może być to "reptivite" dla gadów?
Pozdrawiam - Guttata
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 10 sty, 2006

Witam :)
Reptivite będzie dobre - co prawda jest komponowane z myślą o gadach a nie owadach społecznych, jednak traktujemy je jedynie jako dodatek uzupełniający - podstawowe składniki odżywcze, czyli węglowodany, budulcowe czyli białko, mikroelementy i mnóstwo witamin, zawarte są w prawdziwym miodzie oraz owadach karmowych (czy też żółtku jajka) ;)
W razie podawania miodu wątpliwej jakości, należy zadbać jednak o ten dodatek z witamin i dobrze karmić owady, które mają wylądować na mrówczym stole :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Guttata
Posty: 32
Rejestracja: pn 12 gru, 2005
Lokalizacja: Oświęcim

wt 10 sty, 2006

Sypnąłem im troche tego proszku, jak zjedzą tą kroplę, którą teraz mają, to dostaną do miodu równierz żółtko :) Królowa ma nabity odwłok, chyba będzie składać jaja :D A miód mam pewny ;)
Pozdrawiam - Guttata
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

śr 11 sty, 2006

Witam.
Ja mam miód od znajomego Taty z pasieki... pyszny... prawdziwy:P a dietę uzupełniam owadami i żółtkiem jaja z miodem...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

śr 17 cze, 2009

Polecam miód kremowany. Jest dobry do podawania mrówkom łatwo topiącym się w miodzie.
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

śr 17 cze, 2009

Polecam miód kremowany
Temat wprawdzie sprzed 3 i pół roku, ale co mi tam. Ten miód warto propagować
Miód kremowany to najlepszy wynalazek o którym przeczytałem na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a>. Sam nie jem miodu, tak że takie nowości mnie omijają.
Od tamtego czasu nie bawię się już w żadne "agary", bo po co ...
Naprawdę jest bezpieczny dla malutkich mrówek.
Ja również gorąco polecam.
Pozdrawiam
AREK
ODPOWIEDZ