Plan na najtańsze jedzenie...

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

pn 18 lut, 2008

RedX pisze:To był przepis typu "w ostateczności" :D
Przepisy na ostateczność? :-D

Pierwszy, który mi przyszedł na myśl... mrówki można zjeść, a jak nie mrówki to chociaż poczwarki. :-)

Drugi.. archeologiczny (taki program archeologii był w którym to co opiszę pokazywali) mi się przypomniał: potrzebny jest duży płaski kamień, mniejszy kamyczek, żródełko wody, coś na rozpałkę i worek owoców dębu. Rozłupać i wyciągnąć środki, porozgniatać kamieniem i spłukać papkę wodą, ugniatać i spłukiwać bardzo wiele razy aż zostanie jedynie biała papka. Rozpalić ognisko i rozgrzać kamienie - do użycia jako patelnie. Do ciasta - białej papki dosypać trochę białego popiołu i zrobić placki. Smażyć na kamieniach. Jeśli masz małe ognisko zamiast placków możesz oblepić patyk ciastem i piec nad ogniem.

Trzeci.. z Biedronki. Za sklepem na pewno jest taki wielki pojemnik na odpadki. Teraz można znaleźć banany i pomarańcze.. Większość zepsuta ale na pewno trochę dobrych i w miarę świeżych się znajdzie. Trzeba tylko poszukać. :-)

Ostateczność = ostatni posiłek? :D
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 19 lut, 2008

Zordon pisze:archeologiczny mi się przypomniał
Gdzie to archełologiczne? To raczej kuchnia paleolitu i mezolitu z początkami neolitu... ale co kuchnia ma do archeologii... żadnych narzędzi tu praktycznie nie widać :D
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Sake
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05 lip, 2009
Lokalizacja: Klucze

wt 14 lip, 2009

Jajecznica po studencku:

1) Otwórz lodówkę
2) Podrap się po jajkach
3) Zamknij lodówkę
Draqon
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 gru, 2008
Lokalizacja: Wałbrzych

śr 15 lip, 2009

Po co odkopujesz stare tematy ?
1x Messor barbarus
Zablokowany