Problemik - nie chce jeść małego pająka

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Żuraw
Posty: 6
Rejestracja: wt 13 lis, 2007

śr 05 gru, 2007

Mam problem z moją L.Niger. w ogóle nie chce jeść. :( Dałem jej ostatni małego pająka nie ruszyła wogóle prosze o szybką odpowiedź :( :(
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

śr 05 gru, 2007

Właśnie miałem ci odpisać, ale kliknąłem Ctrl+A a potem Delete.
Poczytaj najpierw a nie wypłakuj sie na forum.
Może to trochę chamskie ale odpisując na takie odpowiedzi uczymy że Lepiej Spamować niż najpierw poszukać i poczytać.
Żuraw
Posty: 6
Rejestracja: wt 13 lis, 2007

śr 05 gru, 2007

Ale ja już czytałem o tym i tam nie ma nic napisane...
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 05 gru, 2007

Żuraw :)
Znamy już gatunek - przynajmniej przypuszczalnie - nie wiemy jednak czy mowa o samotnej królowej czy kolonii i nic na temat warunków jej utrzymania... Sprecyzuj może troszkę swój kłopot :)
Jeżeli to samotna królowa, z pewnością nie zainteresuje się czymś tak dużym, lepsza byłaby mała kropla miodu i powiedzmy muszka owocowa ;)
Poza tym - dziwi mnie, że nie doczytałeś, iż królowe tego typu gatunków, nie potrzebują przyjmować pokarmu przed założeniem kolonii a jednocześnie zastanawiający byłby fakt, że dotąd tej kolonii nie założyła...
Jeżeli mowa o kolonii - coś musi być bardzo "nie/tak" z warunkami chowu - opisz wsio dokładniej :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 05 gru, 2007

Podstawowe pytanie.. jak wygląda jej odwłok? Napęczniały, aż białość widać między tergitami (łuskami odwłoka), czy tergity zachodzą na siebie? Jak:
a) zachodzą - jest problem
b) nie zachodzą i nie widać białego - w sumie żaden problem
c) jest taki jak krowa, duży i czarny z białymi wstawkami - nie dawaj jeść. Ma dużo jaj i raczej jest full najedzona. ;)

Druga rzecz. Królowe młode z reguły nie jedzą przed 'wykluciem' potomstwa, ale także mogą też jeść. Jeśli trafiłeś na pkt. b) lub c) to znaczy,że nie potrzebuje dodatkowego jedzenia, a wcina jeszcze pozostałości mięśni swoich skrzydeł w tułowiu.
Jeśli trafiłeś na podpunkt a) trzeba się zastanowić, co jest w jej otoczeniu nie tak ;)

Strzelam na b) :mrgreen:
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ