Jedzonko xD

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Sroczy
Posty: 37
Rejestracja: ndz 10 lut, 2008

pt 22 lut, 2008

Powiedzcie jak karmicie swoje nigerki ??
Tzn na czym podajecie im jedzenie , bo ja ma z tym problem .

Pozdro
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 22 lut, 2008

Sroczy pisze:Tzn na czym podajecie im jedzenie , bo ja ma z tym problem .
Możesz wziąć kropelkę miodu za pomocą np. wykałaczki, na kwałek szkiełka, bądź plastiku. Z ubitym robakiem robisz tak samo. Ja tu nie widzę, żadnej filozofii ;)
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

pt 22 lut, 2008

Sroczy pisze:Powiedzcie jak karmicie swoje nigerki ??
Napisz jaki dokładnie masz problem.
Sroczy
Posty: 37
Rejestracja: ndz 10 lut, 2008

pt 22 lut, 2008

Ano taki ;) że one sa takie malutkie
z wiekszymi niema problemu , ale te jak dam za duzo to mi sie w jedzeniu potopia z tad moje pytanie (jak podajecie pokarm)
Sprobuje z jakims szkiełkiem jak radzicie ;)
Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

pt 22 lut, 2008

ja robie tak:

Kłade bialego robaka na duzej łyżce do zupy i rozgniatam go jak najdokladniej używając do tego małą łyżeczkę do herbaty ;), później dokłądam kawałeczek wątróbki i znowu rozgniatam mieszając robaka z wątróbką. następnie dorzucam kropelke lub dwie miodu ze strzykawki i mieszam wszystko tak żeby była papka.

No i rzucam to wszystko do "korytka" (dość płaska łupinka po pistacji) i wsadzam do formi. Mrówki bez problemu do niej wchodzą, nie ślizgają się i praktycznie nie ma szans żeby się utopiły w tym, bo taka papka jest po prostu za gęsta, a bardzo ładnie spijają wszystkie soki które wyciekły z robaczka i wątróbki (+miodek). A jak na drugi dzień troche to papu podeschnie to sobie tam jeszcze odrywają kawałeczki ;) No a na trzeci dzień już zabieram żeby mi sie żadne choróbsko tam nie przypałętało i tak średnio co 4-5 dni ;-)

(kolonia: L. Niger, 17 robo)
Sroczy
Posty: 37
Rejestracja: ndz 10 lut, 2008

sob 23 lut, 2008

OK dzieki ;)
Ale z ta pistacja - to masz nigerki? czy moze cos innego?
Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

sob 23 lut, 2008

tak jak napisalem kolonia: L. niger, 17 robo ;-)
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

sob 23 lut, 2008

Reeno - za dużo dajesz dla twojej kolonii. Twój przepis jest na 10 kolonii z setką robotnic przy codziennym karmieniu. :-)


Na talerzyku co parę dni można podawać tak, jednak zwykła kropla jest porcją dla mrówek, które nie topią się i gdy mieszanka jest o dużej konsystencji.

Dla mrówek, które topią się w jedzeniu takie zwykłe krople są zdecydowanie za duże. Wtedy zamiast kropli trzeba zastosować KROPKI jedzenia.

Metoda małych kropek jedzenia (specjalnie piszę kropek bo kropla to jak wanna z zupą) to robienie porcji jedzenia wielkości głowy mrówki. Można podać kilka KROPEK. Zaletą takiego sposobu podawania jest to że widać jak jedzenie znika z talerzyka.
Reeno
Posty: 136
Rejestracja: wt 15 sty, 2008
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

sob 23 lut, 2008

No domyślam się, że daje nadto, ale chyba zaszkodzić im to nie może? ;) Wszystkie mrówki wygodnie okrążają sobie pokarm i jedzą ile chcą, a resztki wyrzucam.
Awatar użytkownika
Strator
Posty: 37
Rejestracja: ndz 17 sie, 2008
Lokalizacja: Lubin

pn 18 sie, 2008

Ja swojej kolonii daje miód + vibovit junior o smaku wanioliowym + pare kropelek wody mineralnej do tego bede dawal (krolowa ma dopiero poczwarki) biale robaki
ODPOWIEDZ