Zjedli mi krolowa ??

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Fantom
Posty: 5
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

wt 25 mar, 2008

Witam
Hodowle mam od kilku tygodni raptem. Zwykle L Niger. No i dzisiaj rano patrze, a zamaist krolwej w komorze widzę dwie "kulki" - czyli chyba dwie czesci krolowej ! Mam rozumiec, ze zostala spalaszowana przez robotnice ? Co dalej mam robic z ta kolonia ??

Fantom
ps. Wejscie do komnaty jest zamkniete piaskiem itp. Nie widzę, co sie dzieje na tym 2 cm odcinku - ale watpie aby tam krolowa weszla. Te dwie kulki to musi byc ona :(
Pawblo
Posty: 18
Rejestracja: pt 20 kwie, 2007
Lokalizacja: Kołobrzeg

wt 25 mar, 2008

A to na pewno były jej robotnice? :P Bo wiesz jak jakieś z adopcji to kto wie co im zaświtało w głowach :?
[img]http://img442.imageshack.us/img442/3667/podpisey4.jpg[/img]
[img]http://img142.imageshack.us/img142/3772/slothstudiaxc6.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

wt 25 mar, 2008

Jeżeli robo były świerzo adoptowane to zjadły zapewne, ale jeżeli były od tej królowej ,bądź już conajmniej 3 dni po adopcji to możliwe że sie wcisnęła w te dwa cm.
Opisz jak wyglądają te kulki , albo lepiej zrób zdj. :wink:
Może nie jest tak źle.
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

wt 25 mar, 2008

Suicide! :lol:
A tak szczerze to popieram powyższe opinie kolegów.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

wt 25 mar, 2008

Raczej królowa padła sama z niejasnych przyczyn i robotnice urządziły jej pogrzeb według mrówczych zwyczajów. Jeśli chcesz zachować tę kolonię, to kolonia przez dłuższy czas pozbawiona matki może przyjąć nową królową latem (najlepiej przechłodzić, żeby zwiększyć szansę udanej adopcji).
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

wt 25 mar, 2008

bzyx1 pisze:Suicide! :lol:
A tak szczerze to popieram powyższe opinie kolegów.
Ja tak samo. Jak bzyx może spamować to ja też ;)
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

śr 26 mar, 2008

patyczak1000 pisze:spamować to ja też
Nie może spamować !!! :offtop:
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 26 mar, 2008

KONIEC SPAMU !!! :D

Nie ma nigdzie w okolicy żadnych dziur w gnieździe? może gdzie wlazła; w 2 cm na pewno się zmieściłaby- chyba, że źle to sobi wyobrażuję ;P a te dwie kulki to może jakiś robal z żarcia?
hmm... jeśli królowa zdechłą... no to faktycznie mogły ją skonsumować. Same jej bez powodu raczej nie zjadły. Chłopaki co się "zgadzają ze zdaniami powyżej" - o jakiej adopcji mowa, bo Fantom nic o adopcji nie wspominał, jedynie o parotygodniowej KOLONII... ;p czytajta!
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ