[lasius flavus] Jedzenie

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Marlan
Posty: 117
Rejestracja: pt 11 lip, 2008
Lokalizacja: Lublin

wt 23 wrz, 2008

Witam!
Posiadam kolonię L. Flavus (koło 9 robotnic) i nie jedzą. Wiem, że to mrówka podziemna, że rzadko wychodzi z gniazda, ale jednak się martwię. Nie jedzą nic odkąd weszły do gniazda. Czyli jakiś tydzień. Na arenie mają miksturę (nigery się nią zajadają), lecz nie podchodzą nawet. Nie wiem, może dać im coś innego?


Pozdr.
Ostatnio zmieniony czw 27 lis, 2008 przez Marlan, łącznie zmieniany 1 raz.
1 wrzesień 2008. Na świat przyszła moja pierwsza mrówka :)
Szymon
Posty: 102
Rejestracja: wt 15 lip, 2008
Lokalizacja: Grzawa

wt 23 wrz, 2008

Flaviusy powinny miec bardziej rzadką miksturę - dolej pare kropel wody i postaw blisko wejścia - powinno pomóc.
Marlan
Posty: 117
Rejestracja: pt 11 lip, 2008
Lokalizacja: Lublin

wt 23 wrz, 2008

Zrobiłem tak jak napisałeś. To nic nie dało... Może nie chce im się jeść? Kolonia L. Niger (12 robo) zjadła w ciągu 5 min 2 muszki owocówki. Nie wiem już o co chodzi. Chyba je zostawię w spokoju... Na jakiś czas...
1 wrzesień 2008. Na świat przyszła moja pierwsza mrówka :)
Szymon
Posty: 102
Rejestracja: wt 15 lip, 2008
Lokalizacja: Grzawa

wt 23 wrz, 2008

Najprawdopodobniej,zreszta jak juz pare osób pisało w innych tematach,takie młode kolonie potrzebują mikroskopijne ilości pożywienia,tak wiec raczej nie ma sie co martwić :)
Jeszcze jedno - mrówki masz gdzie ? W formi ? próbówce ?
Marlan
Posty: 117
Rejestracja: pt 11 lip, 2008
Lokalizacja: Lublin

wt 23 wrz, 2008

Mrówki zamieszkują formikarium.
1 wrzesień 2008. Na świat przyszła moja pierwsza mrówka :)
Szymon
Posty: 102
Rejestracja: wt 15 lip, 2008
Lokalizacja: Grzawa

wt 23 wrz, 2008

wiec moga się czuć zagubione,bo maja za dużo miejsca - mrówki lubia tłok.Jeśli są w formi,a nie zasiedlaja wszystkich komór,to w jednej moga zrobic sobie smietnik i jest opcja,ze pojawi się pleśń...Jeśli masz możliwość,to zasyp kilka pustych komór,i zostaw 2 - suchą i wilgotną,wtedy mrówki beda się czuły pewniej.
Marlan
Posty: 117
Rejestracja: pt 11 lip, 2008
Lokalizacja: Lublin

wt 23 wrz, 2008

Istnieje taka możliwość, ale jest ryzyko, że przygniotę kilka mrówek, więc wolę nie ryzykować... Mrówki wybrały sobie jedną komorę (chyba największą) i w niej siedzą. Jest tam wilgoć, wszystko mają.
I zrobię offtopic, dlaczego ta sama królowa nie chce składać jaj? Ma kilka larw, no ale...
1 wrzesień 2008. Na świat przyszła moja pierwsza mrówka :)
Szymon
Posty: 102
Rejestracja: wt 15 lip, 2008
Lokalizacja: Grzawa

śr 24 wrz, 2008

bo królowe niektórych gatunków czerwią co jakis czas,ale za to wiecej naraz, innych robią pakiety jaj i potem maja przerwe :D
ODPOWIEDZ