Mleczko pszczele

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

ulik2004
Posty: 4
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gorzyce

sob 28 lut, 2009

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w okresie od wiosny do jesieni można by było karmić mrówki mleczkiem pszczelim? Jest to produkt wysoko białkowy przeznaczony do karmienia m.in. matki pszczelej co zapewnia jej możliwość ciągłego czerwienia. Jeśliby mrówki dostały taką substancję może ich rozwój by się przyśpieszył?? Jedyne czego można by było się obawiać to to, że larwy karmione nadmiernie mleczkiem mogłyby stać się królowymi lub robotnice zacząć składać jaja.. przynajmniej tak jest u pszczół...;/ Co myślicie o zastosowaniu w diecie mrówek tego produktu??
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Wątpię, żeby robotnice zaczęły składać jaja, kiedy w gniezdzie znajduję się królowa i raczej larwy robotnic nie będą zamieniały się w królowe bo to nie zależy od tego czy mają dużo pokarmu czy nie (chodzi o dojrzałość kolonii) :wink:
ulik2004 pisze: ...można by było karmić mrówki mleczkiem pszczelim? Jest to produkt wysoko białkowy
Możesz spróbować to podawać ale od czasu do czasu miodek i jakiś robaczek byłby mile widziany :)
Awatar użytkownika
Sobal
Posty: 51
Rejestracja: czw 04 gru, 2008
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Chyba nie ma co szukać analogii "wprost" z pszczołami.
][
][
][Sobal
http://bambusy.pl
Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Pokarm jako pokarm byłby świetny, pod pytaniem stoi tylko wpływ hormonu juwenilnego na mrówki. Jak coś to będziesz miał dużo młodych królowych ;D
www.clonk.glt.pl
www.n00bskie-studio.xt.pl
www.gravitysim.glt.pl
serdecznie zapraszam :)

Moje mrówki:[i]Lasius niger, flavus, emarginatus[/i]
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

a mam pytanie, bo jak czytam ten topic to przychodzi mi na myśl jedna rzecz, ponieważ chodze reagularnie na siłownie i staram się dbać o swoje ciało to cholerka a gdyby tak z miodem wymieszać białko dla sportowców (np gainera bo to chyba najprostrza odżywka, albo jakieś białko w proszku) :?: co wy o tym myśicie :?:
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 28 lut, 2009

piecho ja bym nie ryzykował nawet odżywki w proszku bym nie dał(biegam w klubie :))
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Był taki temat. Nie pamiętam dokładnie gdzie ale rozmowa była chyba we wakacje. Nie mogę teraz znaleźć.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ulik2004
Posty: 4
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gorzyce

sob 28 lut, 2009

Nigdy nie próbowałem czegoś takiego ale miód jest wysokoenergetyczny i polecany dla osób pracujących fizycznie np. górników. Jak będziesz eksperymentował to polecam miód rzepakowy do tego. Jak dobrze pamiętam zawiera najwięcej cukrów:)
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

hymmm a dlaczego :?: w każdym razie jak już to dałbym preparat sprawdzony i bardzo dobrej jakości gdyż mam już dosyć duże pojęcie na temat odżywek itd no ale jeżeli nie to wyjaśnijcie dlaczego i czym może się to wiązać, ponieważ wiele białek jest pochodzenia czysto mlecznego więc nie powinno być groźne dla mrów.
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
ulik2004
Posty: 4
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gorzyce

sob 28 lut, 2009

Myślę, że po mleczku mrówki mogłyby być większe pomimo życia w sztucznym środowisku:D . A hormon juwenilny jest dobrym obiektem badań nad mrówkami:PP

[ Dodano: Sob 28 Lut, 2009 ]
Piecho sorki skojarzyłem, ze to Ty byś brał to mieszankę.. Sorki . Ja uważam, że jeżeli są jakieś wyodrębnione białka pochodzenia naturalnego to możesz spróbować . Jedynie co wydaje mi się ograniczeniem to to, że mrówki mogą nie przyswajać wszystkich białek i przez to mogą mieć jakieś problemy trawienne..;/
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

ulik2004 nic się nie stało :) No można wykorzystać białko zwierzęce i białko z mleka, ale wydaje mi się, że przecież są to produkty pochodzenia zwierzęcego więc nie powinno być problemów :)
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
ODPOWIEDZ