Lasius fuliginosus - pożywienie

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

ufbufkruf
Posty: 39
Rejestracja: pn 27 kwie, 2009
Lokalizacja: Siedlce

pn 06 lip, 2009

Witam. Jakieś miesiąc temu w moje ręce wpadła niewielka kolonia tego gatunku(królowa i 4 robotnice). Niestety 2 robotnice zmarły po dwóch tygodniach jednak ich miejsce zastąpiły nowe (na chwilę obecną jestem szczęśliwym posiadaczem 9 robo, kilkunastu kokonów różnych gatunków i sporego pakietu jajeczek). Po tygodniu mróweczki w końcu przeprowadziły się do tymczasowego formi (starczy na jakieś 0.5 roku). Mam do posiadaczych tego gatunku małe pytanko: Jakie są preferencje co do pożywienia waszych podopiecznych? Swoje mróweczki karmiłem już miodem spadziowym(bez większego entuzjazmu - coś może i dziobnęły jak spałem ale zazwyczaj (niezależnie od wielkości kropli) zasypują go piachem), komary (też znikał dopiero po kilku dniach), i wiele małych robaczków których nazw nie znam. Ze wszystkim odnosiły się jakoś niechętnie...
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

pn 06 lip, 2009

raczej dzial Karmienie mrówek.

daj im moze dzdzownice. Moje ogrodkowe kartonowki uwielbiaja jak im poloze dzdzownice kolo wejscia. robi sie czarno od mrówek i dzdzownica znika. Oprocz miodu, daj im zoltko- surowe albo gotowane.
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
ODPOWIEDZ