Obiad pająki

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

pt 25 mar, 2011

Zastanawiam się czy mógłbym podać moim L.niger małe pajączki(nie wiem jaki gatunek). Łazi tego pełno mi po domu. Czy te pajączki mogłyby mi wybić w pień kolonie swoimi szczękoczułkami?
Obrazek
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pt 25 mar, 2011

Ja bym nie ryzykował z żywymi pajączkami.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

pt 25 mar, 2011

Więc zalecasz takiego pajączka ukatrupić? Spróbuję i zobaczę czy będą chciały skonsumować. :obiad:
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

pt 25 mar, 2011

Ładne, nie szkoda Ci ich? Ja bym je wypuścił, albo zamroził i dawał mrówkom pojedynczo co jakiś czas ;)
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pt 25 mar, 2011

Kiedyś podałem żywego wija- polski, mial około 4 cm. Zabił mi 4 minor ligniperdy i od tego czasu nie podaje żywego żarcia, które posiada jad ;)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

pt 25 mar, 2011

Pająki to cwane bestie są... Podawałem kilka razy, zywe i martwe akurat martwe jak martwe, szału nie ma zaś żywe w opresji potrafiły wypuścić pajęczynę i taka mrówka zaraz się plątała i tyle było z jej wojaczki :okulach:
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
arturro
Posty: 34
Rejestracja: pt 11 lut, 2011
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Kontakt:

pt 25 mar, 2011

Podając jakikolwiek żywy pokarm złapany w Polsce, trzeba najpierw się upewnić czy nie podajesz jakiegoś stworka objętego ochroną. Nie sztuka złapać zabić i podać. Upewnij się czy nie są to pajączki pod ochroną, ubij i podaj, mówiąc smacznego :)
Tyle zachodu o byle szmatę.
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

pt 25 mar, 2011

arturro pisze: Upewnij się czy nie są to pajączki pod ochroną, ubij i podaj, mówiąc smacznego :)
Czy są pod ochrona, to nie wiem, gdyż nie wiem jakie to pająki.
patry090 pisze:Ładne, nie szkoda Ci ich? Ja bym je wypuścił, albo zamroził i dawał mrówkom pojedynczo co jakiś czas ;)
To zdjęcie które dałem w tym temacie jest w sumie nieaktualne, bo te pająki oddałem naturze. Chciałem tylko pokazać jaki to pająk, a mam kilka takich w domu jeszcze(jak poszukam koło kaloryferów :p )

Znalazłem kolejnego takiego pająka, ukatrupiłem humanitarnie(miażdżąc głowę) i podałem mrówkom. Mrówki na początku zaczęły trochę ciągnąć ciało, ale po chwili zostawiły je.
Wniosek :pomysl: : L. niger nie lubią małych domowych pajaczków.
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

sob 26 mar, 2011

Marny Twój wniosek, co kolonia to inne zachcianki... zakładam, ze nie karmiłeś ze 2-3dni a i tak go nie wzięły moze było im go posolić :obiad:
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

sob 26 mar, 2011

Sott23 pisze: co kolonia to inne zachcianki
Co prawda to prawda. Ja mam tak z M. rubida. Jedna kolonia nie rusza mieszanki, je tylko miodek, w drugiej jest dokładnie na odwrót.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
ODPOWIEDZ