karmienie mrówek w probówce

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Dadar
Posty: 3
Rejestracja: pn 13 cze, 2011
Lokalizacja: Czeladź

pn 13 cze, 2011

Witam,
czy ktoś może podpowiedzieć jak i czym karmić mrówki w probówce
oraz jak już pytam jaki czas<ilość robotnic> w takiej probówce mają sie znajdować?
czy można królową z około 10 robotnicami przenieść już do formikarium?
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pn 13 cze, 2011

Witaj ;)
Jesli dajesz jeszcze rade je karmić, to nie przenos ;) podawaj jedzenie na takezyku np. Przeciętym na pół Wężyku ;)
Karm miodem, mieszanką i owadami...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 13 cze, 2011

Nie łaska przeczytać, jak się hoduje mrówki?

Wiedziałbyś, czym się je karmi i że mogą mieszkać nadal w probówce (nawet jest to wskazane), ale koniecznie muszą mieć dostęp do areny (takie są wymogi dla kolonii z robotnicami, poza nielicznymi przypadkami).
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pn 13 cze, 2011

Które to te nieliczne przypadki, gdy robotnicom areny nie trzeba? Czyżby chodziło o np Lepto, murawkę czy Solenopsis?
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Dadar
Posty: 3
Rejestracja: pn 13 cze, 2011
Lokalizacja: Czeladź

pn 13 cze, 2011

Czytać czytałem dlatego postanowiłem zapytać gdyż konkretnej odpowiedzi tam nie widziałem.
Czyli mam rozumiem, że mogę wyciągnąć watę, która blokuje wyjście a mrówki i tak stamtąd sie nie wyprowadza?
czy powinienem bardziej jakiś wężyk zastosować by przejście wąskie było?
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 14 cze, 2011

Mrówki traktują probówkę jako gniazdo. Pudełko/akwarium/pojemnik który im udostępniasz lub udostępnić powinieneś służyć będzie za wybieg/arenę. Dopóki w gnieździe będą panowały lepsze warunki niż na arenie, a być tak winno, mrówki się nigdzie nie przeniosą.
Poczytaj, jak radzą koledzy.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 14 cze, 2011

arni pisze:Które to te nieliczne przypadki, gdy robotnicom areny nie trzeba? Czyżby chodziło o np Lepto, murawkę czy Solenopsis?
Nieliczne przypadki? Uparte małe potwory z czterema plamkami na pampersie :lol:
Chodziło mi raczej o mrówki, które mogą nie wykazywać odpowiedniego instynktu i niechętnie opiekować się królową.

@Dadar
Poczytaj na antmanii o tzw. "formi za 3 złote". Powinieneś dać radę to po prostu wygooglać.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
ODPOWIEDZ