Elajosomy

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

karol223
Posty: 98
Rejestracja: sob 04 kwie, 2009
Lokalizacja: Siedlce / Ujrzanów

ndz 18 mar, 2012

Ma ktoś informacje nasiona jakich gatunków mają elajosomy? Wikipedia i google dużo nie mówią na ten temat.
Carbrini
Posty: 64
Rejestracja: wt 31 sty, 2012

ndz 18 mar, 2012

Widzę, że chcesz hodować messory. Dla nich nadadzą się nasiona trawy(np. tej ze sklepów ogrodniczych), rzepak i nasiona lnu.
Moje mrówki:
Formica cunicularia
Messor barbarus
karol223
Posty: 98
Rejestracja: sob 04 kwie, 2009
Lokalizacja: Siedlce / Ujrzanów

ndz 18 mar, 2012

Nie, nie chcę messorów, poza tym one jedzą całe nasiona.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

ndz 18 mar, 2012

Widziałem kilkukrotnie jak robotnice kartonówki walczyły z strączkami glistnika jaskółcze ziele by wydostać z nich nasiona :)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 19 mar, 2012

Mój temat, który kiedyśtam sobie umarł z braku zainteresowania. Zgromadziłem trochę info, więc może się komuś przyda :)

viewtopic.php?f=37&t=4226
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 20 mar, 2012

Ja swoim Tetrasom na próbę pewnego razu dałam siemię lniane, którego w domu pod dostatkiem. Wcinają jak głupie. Podobnie z mieszanką nasion dla gołębi (tato sam miesza, a ja się nie znam na nasionach kompletnie, prawdopodobnie był tam rzepak), wszystkiego nie jedzą, ale sporo wciągają. Wcześniej rozcieram, chociaż może niepotrzebnie. :)
Kiedyś się tym tematem zainteresowałam, ale że któreś formice jeść nie chciały, zainteresowanie legło w zapomnieniu.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ