karmienie w mieście

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

wt 25 wrz, 2012

Witam mam pytanie co do karmienia mrówek w mieście.Nie mam dostępu do żadnych robaków co najwyżej dżdżownic,ale myślę,że one nie są zbyt dobre..xD
A więc co należy robić?jak na razie kupuje im jedzenie z mrowkoyad.pl,ale jedzą tylko pokarm podstawowy,a niczego innego nie chcą jeść.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

wt 25 wrz, 2012

a co to za mrowki?

kup w wedkarskim za 1,5zł biale robaki, trzymaj w lodowce, w miesiac nie powinny sie jeszcze przerobic na muchy, zalezy od mrówek i wielkosci koloni - podawaj zywe w calosci albo tnij na pol,
przy takim karmieniu zazwyczaj kolonia dostaje boost'a i larwy karmione robaczkami rosna w sile i gabaryty :wink:
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

wt 25 wrz, 2012

Właśnie problem w tym,że mieszkam w krakowie w centrum i w wszystkich wędkarskich są tylko sztuczne przynęty
:D
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 25 wrz, 2012

W centrum Krakowa nie ma sklepu zoologicznego z karmówką? Kup i hoduj, ew. zamróź i podawaj w miarę potrzeb.
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

śr 26 wrz, 2012

Moje mrówki nazywają się Camponotus barbaricus i mam 1 taki zoologiczny na drugim końcu miasta,ale chyba tam pojade bo co innego mógł bym zrobić :roll:
Awatar użytkownika
Formiś
Posty: 80
Rejestracja: ndz 03 lip, 2011
Lokalizacja: Kórnik

pn 08 paź, 2012

W Krakowie są sklepy zoologiczne takie jak:
Gady-gadyhttp://www.gady-gady.pl/shop/index.php/pl/aboutus(ul.Konopnickiej 21)
Kameleonyhttp://www.kameleony.sklep.pl/(ul. Wrocławska) gdzie mógłbyś kupić świerszcze lub karaczany.
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

pn 05 lis, 2012

a jeżeli kupować świerszcze to jakiego rozmiaru? mam 8 mrówek i królowa
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

wt 06 lis, 2012

lukaszb12999 pisze:a jeżeli kupować świerszcze to jakiego rozmiaru? mam 8 mrówek i królowa
mysle ze najmniejszy kaliber bedzie wystarczajacy :p
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
monieks
Posty: 4
Rejestracja: pn 13 paź, 2014

ndz 16 sie, 2015

Cześć!
Zastanawiam się czy mogłabym nakarmić moje mrówki (M.barbarus) przeciętymi na pół osami? Ostatnio w mojej okolicy jest ich mnóstwo i zastanawiam się czy nie można by tego było wykorzystać :)
Mam wątpliwości, bo osy mają jad i nie chciałabym zaszkodzić kolonii.
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

ndz 16 sie, 2015

Osy, jako karma nie zaszkodzą kolonii. Posiadany przez nie jad nie otruje mrówek. Problem jest inny. Osy, to owady pożyteczne, więc nie zabija się ich raczej. Lepiej kupić co jakiś czas trochę karmówki: świerszczy, mączników, larw much, czy owocówek.

Odnośnie zbierania dziko żyjących owadów, to zaleca się je przed podaniem wyparzyć we wrzątku, albo zamrozić, żeby zminimalizować niektóre zagrożenia, jak np. pasożytnicze roztocza, które mogą przenosić takie owady.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 22 sie, 2015

co do os pamiętaj że ktoś mógł je podtruć - osy nie cieszą się dobra opinią wśród ludzi....

Kupujesz karmówkę na serwisie akcyjnym albo z naszego bazaru i masz po problemie. Szybko, tanio i pewnie.
ODPOWIEDZ