Nowy Hodowca:)

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Shigo
Posty: 29
Rejestracja: sob 09 sie, 2014

pt 19 cze, 2015

Cześć,

Jestem młodym hodowcą mrówek szczerze mówiąc dopiero zaczynam i mam samotną królową, aczkolwiek jajka z dnia na dzień robią się coraz większe i podejrzewam że w niedługim czasie pojawią się pierwsze robotnice.

Do tej pory do próbówki dodałem jedynie trochę miodu dla królowej ale zastanawiam się czy jak pojawią się nowe mrówki czy nie powinienem tego zmienić.

Proszę o jakieś rady czy i kiedy zacząć dokarmiać mrówki i jaki rodzaj pożywienia jest najlepszy.
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

sob 20 cze, 2015

Jaki gatunek?

Co do pokarmu - żadna filozofia: miód i owady (zasadniczo - niektóre gatunki jedzą też nasiona).
Shigo
Posty: 29
Rejestracja: sob 09 sie, 2014

sob 20 cze, 2015

To jest złapana przeze mnie królowa. Powiedziano mi że to F. cunicularia.


http://fotowrzut.pl/N0J5VDOJG2
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

sob 20 cze, 2015

No to nie ma problemu - miód i owady.
Shigo
Posty: 29
Rejestracja: sob 09 sie, 2014

sob 20 cze, 2015

A co do owadów do wszystko co mi się uda złapać w domu/ogródku czy niektóre mogą zaszkodzić mrówkom?
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

sob 20 cze, 2015

Unikaj jaskrawo ubarwionych, te bowiem są zazwyczaj trujące. Mrówki, co prawda, zazwyczaj takich owadów jeść nie chcą z uwagi na ohydny smak lub zapach, ale na wszelki wypadek bym unikał. Możesz też podawać ubite pająki.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 20 cze, 2015

Shigo pisze:Cześć,

Jestem młodym hodowcą mrówek szczerze mówiąc dopiero zaczynam i mam samotną królową, aczkolwiek jajka z dnia na dzień robią się coraz większe i podejrzewam że w niedługim czasie pojawią się pierwsze robotnice.

Do tej pory do próbówki dodałem jedynie trochę miodu dla królowej ale zastanawiam się czy jak pojawią się nowe mrówki czy nie powinienem tego zmienić.

Proszę o jakieś rady czy i kiedy zacząć dokarmiać mrówki i jaki rodzaj pożywienia jest najlepszy.
Proponuję założyć własną hodowlę karmową. We wrocławiu za porcję Mącznika młynarka zapłaciłem 4 zł.
Pamiętaj że na wolności zwierzęta mogą być zarażone czymś i przez to zabić tobie kolonię.

Powodzenia w hodowli :)
ODPOWIEDZ