Karmienie mrówek poczwarkami mącznika

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Vindow
Posty: 3
Rejestracja: sob 02 cze, 2018

sob 02 cze, 2018

Dzień dobry,

Odkąd w Polsce zaczęły się upały, moje mączniki młynarki zaczęły szybko zmieniać się w te białe poczwarki i dorosłe chrząszcze. Chciałbym uniknąć tego procesu i marnowania karmówki dla moich messor barbarus i wpadłem na pomysł, czemu by nie podawać mrówkom tych białych poczwarek. Zrobiłem taki test: wziąłem jedną poczwarkę i rzuciłem mrówkom, które zagnieździły się w chodniku przed moim domem. Bardzo szybko się zainteresowały i zaniosły martwą do mrowiska.

Wszystko wskazuje na to, że nic nie stoi na przeszkodzie, jednak nie chciałbym uśmiercić moich pupilków, które zresztą mam od paru miesięcy :)
Zwracam się więc z pytaniem: czy mogę podawać messorom poczwarki mącznika młynarka?

Serdecznie pozdrawiam
Vindow
Posty: 3
Rejestracja: sob 02 cze, 2018

pn 04 cze, 2018

Odświeżam temat
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 05 cze, 2018

Tak, ja moim podaję larwy, poczwarki - nawet uśmiercone dorosłe osobniki
Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

śr 20 cze, 2018

A ja właśnie popełniłem błąd. Jak przyszły do mnie mączniki, to je wywaliłem poczwarki, tuczyłem larwy i te największe zabijałem (odcinałem głowę) i do lodówy. Niestety kiedy próbowałem dać takiego mrożonego mącznika mrówkom to on się cały...tak wylewał. Praktycznie nie miały co jeść i ani raz nie widziałem, że któraś go ruszyła. Za to świeżo ubitego myrmica wciągała jak szalona.
Dlatego teraz zostało mi rapter kilka larw mączników - koło 10. Tuczę je, czekam aż się przepoczwarzą i spróbuję rozmnożyć. Wiem, szybciej byłoby kupić za 5 pudełeczko larw, ale ja się lubię pobawić :)
Załączniki
IMG_3280.JPG
ODPOWIEDZ