Szybki ubytek wody z poidełka

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Axles
Posty: 40
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Piekary Śląskie

ndz 03 cze, 2018

Cześć antmaniacy, wróciłem do hodowli mrówek jak patrzę po dacie rejestracji na forum - po 8 latach :)
Moje kolonie to Lasius niger + kilkanaście robotnic w formi T z gliną/piaskiem oraz złapana i trzymana w próbówce Manica rubida z jajeczkami.
Pytanie odnośnie nigerek, póki co nie chcą się przeprowadzić z próbówki, ale ja nie o tym czy to możliwe by kolonia z kilkunastoma robotnicami opróżniła całe poidełko w ciągu jednej doby, kilka razy tak się zdarzyło, a poidełko jest ciasno wetknięte w podstawkę więc parowanie wody z góry odrzucam.
Co do Manica rubida w próbówce, jak często podawać jej kroplę wody i miodu, a może to nie starcza i coś innego dawać?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 05 cze, 2018

Axles pisze: ndz 03 cze, 2018 Cześć antmaniacy, wróciłem do hodowli mrówek jak patrzę po dacie rejestracji na forum - po 8 latach :)
Kopę lat :) Witaj Axles Sporo się pozmieniało na forum od tego czasu.

Axles pisze: ndz 03 cze, 2018 Pytanie odnośnie nigerek, póki co nie chcą się przeprowadzić z próbówki, ale ja nie o tym czy to możliwe by kolonia z kilkunastoma robotnicami opróżniła całe poidełko w ciągu jednej doby, kilka razy tak się zdarzyło, a poidełko jest ciasno wetknięte w podstawkę więc parowanie wody z góry odrzucam.
Raczej nie jest to możliwe - napisz czy jest jakaś arena i czy sprawdziłeś możliwe wycieki?
Możesz podać też zdjęcie formicarium
Axles pisze: ndz 03 cze, 2018 Co do Manica rubida w próbówce, jak często podawać jej kroplę wody i miodu, a może to nie starcza i coś innego dawać?
Ja jak moja jeszcze była u mnie to podawałem co np 2 dni i nieważne czy zostało coś ruszone czy nie to zmieniałem jedzenie.

Jeszcze należy pamiętać o białku - ja preferuję mącznika młynarka lub drewnojady
ODPOWIEDZ