Kiedy podać pierwszego owada?

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

sob 15 wrz, 2018

Niby banalne, jak się pojawią pierwsze robotnice... właśnie u moich pierwszych mróweczkach, flavusów, pojawiła się pierwsza, blada robotnica. Podałem malutką, rozwodnioną kropelkę miodu. Nie wiem, co dalej, kiedy podać robala?
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Sentih
Posty: 135
Rejestracja: śr 11 lip, 2018

sob 15 wrz, 2018

Z owadem bym się wstrzymał. L. flavus żywi się niemalże tylko i wyłącznie spadzią mszyc korzeniowych. Miód powinien wystarczyć. Na oko bym powiedział, że jak będzie 25 robotnic, to coś małego. Owocówka lub komar. Aby tknęły coś większego będziesz potrzebował większej koloni. Tak mi się zdaje.
Weterani odeszli, teraz ktoś musi ich zastąpić.
Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

sob 15 wrz, 2018

Ja zauważyłem, że generalnie nie lubią mieć styczności z żywym mięskiem. Za to bardzo lubią miód rozrobiony z pokarmem podstawowym, a tam jest białko i minerały. Jak do tej pory rozwijają się dość dobrze.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 20 wrz, 2018

Małcin B) pisze: sob 15 wrz, 2018 Niby banalne, jak się pojawią pierwsze robotnice... właśnie u moich pierwszych mróweczkach, flavusów, pojawiła się pierwsza, blada robotnica. Podałem malutką, rozwodnioną kropelkę miodu. Nie wiem, co dalej, kiedy podać robala?
Ja bym podał jakieś białko, ale nic na siłę - podać niech poleży max 24 h i wyrzucić
ODPOWIEDZ