Pająk

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Koński_Sport
Posty: 3
Rejestracja: wt 15 sty, 2019

ndz 27 sty, 2019

Hej, u mnie za oknem zamarzł mały pająk. Mam kolonię Lasius Niger, która liczy ok.16 robotnic.
Czy mogę im go podać?
To ten pająk
To ten pająk
Pozdrawiam :D
bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

ndz 27 sty, 2019

Pewnie że możesz. Ja moje kolonie L. Niger i nie tylko karmiłem przez długi czas pajęczakami i żyją. Teraz zmieniłem pokarm białkowy na drewnojady i świerszcze.
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
Sentih
Posty: 135
Rejestracja: śr 11 lip, 2018

ndz 27 sty, 2019

Nie podawałbym go mrówkom. Tak mała kolonia będzie miała problemy z dobraniem się do jego wnętrzności. Obserwowanie, jak z owada zostaje sam egzoszkielet, jest interesujące, ale chyba musisz z tym zaczekać.
Weterani odeszli, teraz ktoś musi ich zastąpić.
bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

ndz 27 sty, 2019

Sentih pisze: ndz 27 sty, 2019 Nie podawałbym go mrówkom. Tak mała kolonia będzie miała problemy z dobraniem się do jego wnętrzności. Obserwowanie, jak z owada zostaje sam egzoszkielet, jest interesujące, ale chyba musisz z tym zaczekać.
Ja dałem podobnego pająka kolonii Q+20 i zjadły prawie całego w 3 dni. Nie widzę powodów żeby pajaka nie dawać. Jak mrówki mają duże zapotrzebowanie na białko to go otworzą ze spokojem ;)
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
Sentih
Posty: 135
Rejestracja: śr 11 lip, 2018

ndz 27 sty, 2019

Skoro tak, to nie widzę przeciwwskazań.
Weterani odeszli, teraz ktoś musi ich zastąpić.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 30 sty, 2019

Sentih pisze: ndz 27 sty, 2019 Skoro tak, to nie widzę przeciwwskazań.
Ja bym widział - przez podobne zachowanie straciłem swoją kolonie Zbójnicy. Po podaniu ćmy i konika polnego ( zabitego wcześniej, bez głowy) kolonia zdechła co do jednej mrówki w ciągu 5 dni. Kolonia liczyła ~100 mrówek.
bartek_ants
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 sty, 2019

czw 31 sty, 2019

srebrny pisze: śr 30 sty, 2019
Sentih pisze: ndz 27 sty, 2019 Skoro tak, to nie widzę przeciwwskazań.
Ja bym widział - przez podobne zachowanie straciłem swoją kolonie Zbójnicy. Po podaniu ćmy i konika polnego ( zabitego wcześniej, bez głowy) kolonia zdechła co do jednej mrówki w ciągu 5 dni. Kolonia liczyła ~100 mrówek.
Jak niby przez ćmę i konika mogła tak duża kolonia zdechnąć? Ja mojej kolonii 30 robo dałem komara o rozpietosci około 5cm (jakis zmutowany ;D) i żyją do teraz i mają sie dobrze. Każdy pokarm białkowy który mi w rece wpadnie (mówie o robalach itp) daje mrówkom. U moich mrówek dotychczas nic wiekszego sie nie stało.
Moje mrówki - P. Nodus, M. Barbarus, L. Niger.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 31 sty, 2019

Może były czymś zarażone - konik polny był na polu gdzie stosowane są opryski - może dlatego zdechło.
ODPOWIEDZ