Kiedy zacząć karmić mrówki białkiem?

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Kacperek
Posty: 25
Rejestracja: pt 26 lip, 2019

pt 26 lip, 2019

Posiadam mrówki Messor Barbarus wraz z formikarium korkowym. Na razie są w probówce i będę je w niej trzymał do czasu gdy będzie ich około dziesięciu.
W kiedy powinienem karmić je pokarmem białkowym (gdy będą jeszcze w probówce czy gdy przeniosą się do formikarium)?
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

pt 26 lip, 2019

Do formikarium wpuść jak będzie około 50 robotnic bo zgaduję po aktualnym trędzie że masz formikarium T korkowe. Białko powinieneś zacząć podawać teraz jeszcze w probówce.
Kacperek
Posty: 25
Rejestracja: pt 26 lip, 2019

sob 27 lip, 2019

AntsForever pisze: pt 26 lip, 2019 Do formikarium wpuść jak będzie około 50 robotnic bo zgaduję po aktualnym trędzie że masz formikarium T korkowe. Białko powinieneś zacząć podawać teraz jeszcze w probówce.
Dziękuję za odpowiedź.

Tak mam to formikarium
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 30 lip, 2019

AntsForever pisze: pt 26 lip, 2019 Do formikarium wpuść jak będzie około 50 robotnic bo zgaduję po aktualnym trędzie że masz formikarium T korkowe. Białko powinieneś zacząć podawać teraz jeszcze w probówce.
Ja miałem u siebie boom rozrodczy jak podawałem białko i podgrzewałem część gniazda
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

wt 06 sie, 2019

Przyszły żywe mączniki. Skąd królowa będzie wiedziała, że za dwiema komorami leży robak u wejścia do probówki ?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 07 sie, 2019

KarolB pisze: wt 06 sie, 2019 Przyszły żywe mączniki. Skąd królowa będzie wiedziała, że za dwiema komorami leży robak u wejścia do probówki ?
Poradzi sobie - mrówki jakoś sobie dają radę od milionów lat ;)

// usuwam pytanie o ilość mrówek
ODPOWIEDZ