Przepoczwarczanie drewnojadów

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Kacperek
Posty: 25
Rejestracja: pt 26 lip, 2019

sob 14 gru, 2019

Witam. Posiadam hodowlę drewnojada od paru miesięcy i mam tylko same larwy. Wiem o tym, że żeby larwa się przepoczwarczyła to powinno się ją przenieść do osobnego pudełka, mam takie dwa, w każdym jeden drewnojad i żaden z nich się nie przepoczwarczył. Drewnojady są dogrzewane do max 35 stopni. W każdym z pojemników stosuję mieszankę płatków owsianych z psią karmą. Co tydzień podaję im jakieś warzywo/jakiś owoc. Co robię źle?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 18 gru, 2019

Kacperek pisze: sob 14 gru, 2019 Witam. Posiadam hodowlę drewnojada od paru miesięcy i mam tylko same larwy. Wiem o tym, że żeby larwa się przepoczwarczyła to powinno się ją przenieść do osobnego pudełka, mam takie dwa, w każdym jeden drewnojad i żaden z nich się nie przepoczwarczył. Drewnojady są dogrzewane do max 35 stopni. W każdym z pojemników stosuję mieszankę płatków owsianych z psią karmą. Co tydzień podaję im jakieś warzywo/jakiś owoc. Co robię źle?
Drewnojady składają jaja w drewnie - to pewnie już wiesz?

> Superworms can stay in the larvae stage for up to a year, they only turn into pupae if separated from all other larvae.
Ta informacja jest kluczowa - Drewnojady mogą zostawać w formie larw nawet do roku. Zmienią się w poczwarkę jeżeli będą odseparowane od innych larw.

Ja też mam małą hodowle drewnojadów i też żaden się nie przepoczwarzył.


Wg mnie temperatura jest ciut za wysoka 35st to jednak sporo

https://ourreptileforum.com/community/t ... -them.106/
Kacperek
Posty: 25
Rejestracja: pt 26 lip, 2019

śr 18 gru, 2019

srebrny pisze: śr 18 gru, 2019
Kacperek pisze: sob 14 gru, 2019 Witam. Posiadam hodowlę drewnojada od paru miesięcy i mam tylko same larwy. Wiem o tym, że żeby larwa się przepoczwarczyła to powinno się ją przenieść do osobnego pudełka, mam takie dwa, w każdym jeden drewnojad i żaden z nich się nie przepoczwarczył. Drewnojady są dogrzewane do max 35 stopni. W każdym z pojemników stosuję mieszankę płatków owsianych z psią karmą. Co tydzień podaję im jakieś warzywo/jakiś owoc. Co robię źle?
Drewnojady składają jaja w drewnie - to pewnie już wiesz?

> Superworms can stay in the larvae stage for up to a year, they only turn into pupae if separated from all other larvae.
Ta informacja jest kluczowa - Drewnojady mogą zostawać w formie larw nawet do roku. Zmienią się w poczwarkę jeżeli będą odseparowane od innych larw.

Ja też mam małą hodowle drewnojadów i też żaden się nie przepoczwarzył.


Wg mnie temperatura jest ciut za wysoka 35st to jednak sporo

https://ourreptileforum.com/community/t ... -them.106/
Tak, dałem im drewno, zapomniałem o tym napisać. No dobrze, dzięki za informację.
ODPOWIEDZ