Czy można nie karmić mrówek owadami?

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

Cześć, od roku mam hodowlę messor barbaria. Mrówek jest około 30. Do tej pory były karmione mącznikiem, ale się skończył i zastanawiam się, czy muszę kupować następny. Czy muszę je karmić owadami, tj. mącznikem itd. Bo nie ukrywam, że trochę jednak się brzydzę. Jako zamiennik kupiłem z antcenter pokarm podstawowy, pyłek pszczeli, mieszankę nasion, stynkę suszoną i podaje ugotowane żółtko z jajka. Jeżeli koniecznie muszę podawać mącznika to czy może być suszony? A może można dawać im kawałki surowego mięsa, zamiast robali?

Ps. Tak wiem... Jak można mieć farmę mrówek i brzydzić się robali? Ale po prostu tak mam.
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

czw 19 mar, 2020

Witam.
Pokarm podstawowy jest beznadziejny. Moje mrówki nawet się do niego nie zbliżają. Co do zamienników to słuszałem o żółtku jajka i mięsie ale wydaje mi się, że owady byłyby lepsze. Nawet jeżeli podawać będziesz mrówką zamienniki to lepiej raz na jakiś czas dać tego owada.
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

czw 19 mar, 2020

W ostateczności może być suszony mącznik.
Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

A czy suszony mącznik będzie dużo gorszy od zwykłego, czy jeżeli np podam go więcej to będzie ten sam efekt?
Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

I jeszcze jedno... Czy mogę spróbować podać mrówkom jogurt naturalny? Wiem że to może wydawać się głupie ale z tego co kojarzę jest w nim dość sporo białka
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

czw 19 mar, 2020

Witam.
Mącznik suszony nie jest zbyt dobry. Miałem takiego i moje mrówki wręcz stanęły w rozwoju. Teraz daje normalnego i jest świetnie. Jogurtu nie dawałem ale nie jest to chyba najlepszy pomysł, gdyż jeszcze nie widziałem nikogo kto by go dawał. Moim zdaniem powinieneś spróbować dawać zwykłe mączniki. Ja też miałem z tym spory problem ale po 20 razach da się przyzwyczaić. :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

Przez rok im dawałem te mączniki, i to było więcej niż 20. Mroziłeś, czy masz hodowlę?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 19 mar, 2020

Witam.
Tutaj masz czym karmić:
viewtopic.php?f=37&t=6166
O suszonych też było (może zapytaj autora):
viewtopic.php?f=37&t=6658
viewtopic.php?f=37&t=6123
Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020 od roku mam hodowlę messor barbaria
Jakiś nowy gatunek? Skoro masz ją od roku to czym karmiłeś?
Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020 Bo nie ukrywam, że trochę jednak się brzydzę.
Zaciśnij zęby i tyle ;)
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

czw 19 mar, 2020

Ja się nie brzydzę mączników, tylko żal jakoś je zabijać ...
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

czw 19 mar, 2020

Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020 Przez rok im dawałem te mączniki, i to było więcej niż 20. Mroziłeś, czy masz hodowlę?
Może trochę się czepiam ale jeśli nie ma się warunków i możliwości do hodowli jakiś zwierząt to się jej nie podejmuje. To tak jak by mieć psa i zagłodzić go bo się brzydzi dać mu karmy.
Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

slodkie_ciacho pisze: czw 19 mar, 2020 Witam.
Tutaj masz czym karmić:
viewtopic.php?f=37&t=6166
O suszonych też było (może zapytaj autora):
viewtopic.php?f=37&t=6658
viewtopic.php?f=37&t=6123
Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020 od roku mam hodowlę messor barbaria
Jakiś nowy gatunek? Skoro masz ją od roku to czym karmiłeś?
Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020 Bo nie ukrywam, że trochę jednak się brzydzę.
Zaciśnij zęby i tyle ;)
Mam messor barbarus tylko autokorekta zmieniła
Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

AntsForever pisze: czw 19 mar, 2020
Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020 Przez rok im dawałem te mączniki, i to było więcej niż 20. Mroziłeś, czy masz hodowlę?
Może trochę się czepiam ale jeśli nie ma się warunków i możliwości do hodowli jakiś zwierząt to się jej nie podejmuje. To tak jak by mieć psa i zagłodzić go bo się brzydzi dać mu karmy.
Zdaje sobie sprawę z tego że to słabe, ale do tej pory karmiłem mącznikami, a że mi się to niezbyt podoba, to zapytałem o alternatywy
Niedoinformowany
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

czw 19 mar, 2020

Dzięki wszystkim za pomoc, wygląda na to że kupię mączniki suszone
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

czw 19 mar, 2020

Witam.
Ok. Ale jakbyś zauważył słaby przyrost lub śmierć to lepiej kup normalne mączniki. A najlepiej to od razu kupić normalne. :obiad:
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
olaf
Posty: 189
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019

śr 01 kwie, 2020

Niedoinformowany pisze: czw 19 mar, 2020
Zdaje sobie sprawę z tego że to słabe, ale do tej pory karmiłem mącznikami, a że mi się to niezbyt podoba, to zapytałem o alternatywy
Przy 30 szt to jeszcze się można muszkami owocówkami pobawić. Ale zaraz będziesz sypać garściami.
Przy problemach estetycznych sprawdza się mrożenie. Kupujesz paczkę, wrzucasz do zamrażarki i wyciągasz po jednym jak zapałki z pudełka prawie.
ODPOWIEDZ