Jabłko

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

ŻABA
Posty: 31
Rejestracja: czw 25 paź, 2018

czw 26 mar, 2020

Hej,

od niedawna(od soboty) posiadam kolonię Pheidole flaveria. Jest ich około 30 i trzymam je w probówce z dostępem do areny. Dogrzewam je do 28*C. Niestety nie interesują się zupełnie miodem, więc zacząłem eksperymentować z różnymi owocami jako zastępnik dla miodu. Najlepiej wypadło jabłko. Stad moje pytanie: czy mogę karmić je tylko owocami zamiast miodu + oczywiście robaczki :D

od razu dzięki za pomoc :)
Moje mrówki:
Pheidole flaveria i ich dziennik
Może kiedyś:
Messor barbarus, Tetramorium caespitum
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

czw 26 mar, 2020

Ja polecałbym również coś innego niż owoce. Dla przykładu - moje L. niger nie były zainteresowane miodem, dałem im wodę z cukrem - też nic. Zostawiłem jednak kilka kropelek miodu. Wracam do domu, a tu... zostało mniej niż połowa miodu, robotnice spijają go właśnie! Ja bym poczekał, bo mogą być "przesycone" od soboty. Wiem, że są to zupełnie inne gatunki, ale zasada raczej ta sama :D . Fajnie, że hodujesz ten gatunek:)
Owoców oczywiście bym nie wykluczył, ale zawierają mało substancji odżywczych.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 26 mar, 2020

Witam.
MyrmeLuna pisze: czw 26 mar, 2020 Owoców oczywiście bym nie wykluczył, ale zawierają mało substancji odżywczych.
Myślę że zawierają więcej minerałów i witamin niż woda z cukrem ;)
Bardziej bym się obawiał czym są pryskane, ale wiele osób karmi swoje mrówki owocami i nic im nie jest...
Pozdrawiam
ŻABA
Posty: 31
Rejestracja: czw 25 paź, 2018

pt 27 mar, 2020

Dzięki za odpowiedzi :D
Jabłka są ekologiczne, więc problemów z opryskami raczej nie będzie. Tak jak radzi MyrmeLuna popróbuję jeszcze z miodem, może się przekonają. Być może niedługo pojawi się mój dziennik z hodowli tych mrówek :?:
Moje mrówki:
Pheidole flaveria i ich dziennik
Może kiedyś:
Messor barbarus, Tetramorium caespitum
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

pt 27 mar, 2020

ŻABA pisze: pt 27 mar, 2020 Być może niedługo pojawi się mój dziennik z hodowli tych mrówek :?:
Bardzo chętnie poczytam dziennik o tym gatunku!
ODPOWIEDZ