białko dla flaviusa

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

lopko181
Posty: 33
Rejestracja: ndz 10 maja, 2020

wt 02 cze, 2020

mam mrówki lasius flavius i nie wiem jaki typ białka im dać myślę o żółtku albo kupić jakiegoś karaczana lub mącznika
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 02 cze, 2020

Jeśli pytasz o kolonię z tego tematu: viewtopic.php?f=33&p=60971#p60971, to polecam mączniki. Karaczany ciężko się kroi i niezamrożone łatwo uciekają, natomiast posiadają najwięcej substancji odżywczych z wymienionych powyżej pokarmów :). Pamiętajmy, że nic nie jest w stanie zastąpić owadów (a w szczególności tych świeżo zabitych :p).
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

wt 02 cze, 2020

lopko181 pisze: wt 02 cze, 2020 mam mrówki lasius flavius i nie wiem jaki typ białka im dać myślę o żółtku albo kupić jakiegoś karaczana lub mącznika
Ja ci szczerze polecam mieszankę jajeczno-miodową. Jest tania, mrówki jedzą (u mnie bardzo chętnie), a mączniki są droższe w utrzymaniu, niż mieszanka. Natomiast zgadzam się MyrmeLuną, że nic nie zastąpi owadów karmowych.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

wt 02 cze, 2020

Mączniki są za darmo, w lodówce wolno rosną i jest ok. Jajko zawsze może być z salmonellą lub czymś innym. Mączniki karmisz płatkami, marchewką innymi owocami ,warzywami. Zabijasz najlepsze , wyrośnięte larwy( czyli najzdrowsze), wiesz co jadły ... Jajko zawsze może być z fermy drobiu słabej hodowli ...
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 02 cze, 2020

KarolB pisze: wt 02 cze, 2020 Mączniki są za darmo, w lodówce wolno rosną i jest ok. Jajko zawsze może być z salmonellą lub czymś innym. Mączniki karmisz płatkami, marchewką innymi owocami ,warzywami. Zabijasz najlepsze , wyrośnięte larwy( czyli najzdrowsze), wiesz co jadły ... Jajko zawsze może być z fermy drobiu słabej hodowli ...
Najgorsza jest segregacja poczwarek, larw oraz dorosłych form mączników. Ale to tylko jeśli nie chcesz by się zjadały nawzajem.
L. cf. niger
F. fusca
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

śr 03 cze, 2020

KarolB pisze: wt 02 cze, 2020 Mączniki są za darmo, w lodówce wolno rosną i jest ok. Jajko zawsze może być z salmonellą lub czymś innym. Mączniki karmisz płatkami, marchewką innymi owocami ,warzywami. Zabijasz najlepsze , wyrośnięte larwy( czyli najzdrowsze), wiesz co jadły ... Jajko zawsze może być z fermy drobiu słabej hodowli ...
Ja mam mączniki od końca października w lodówce i nie miałem jeszcze ani jednego dojrzałego żuczka
Co tydzień wybieram 7 i zamrażam, nimi karmię 1 na dzień
Reszta czeka na później żywa
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

śr 03 cze, 2020

Tlaloc pisze: śr 03 cze, 2020
Ja mam mączniki od końca października w lodówce i nie miałem jeszcze ani jednego dojrzałego żuczka
Co tydzień wybieram 7 i zamrażam, nimi karmię 1 na dzień
Reszta czeka na później żywa
A to ciekawe :). Ja hoduję od 1,5 miesiąca i połowa to już żuczki. Ale sporo z nich ma jakieś wady genetyczne (prawdopodobnie są wynikiem kazirodztwa).
L. cf. niger
F. fusca
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

śr 03 cze, 2020

Ja same żuczki wybrałem i trzymam w pudełku na szafce. Larwy trzymam w lodówce, żeby powoli rosły. Za pierwszym razem larwy trzymałem po za lodówką i szybko wszystkie się zmieniły w żuczki.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 03 cze, 2020

Witam.
lopko181 pisze: wt 02 cze, 2020 mam mrówki lasius flavius i nie wiem jaki typ białka im dać myślę o żółtku albo kupić jakiegoś karaczana lub mącznika
A czy to właściwie jest pytanie? :p
Spis pokarmu białkowego:
viewtopic.php?f=37&t=6166

W tytule jest błąd-piszemy flavus, a nie flavius :)
Tlaloc pisze: śr 03 cze, 2020 Ja mam mączniki od końca października w lodówce i nie miałem jeszcze ani jednego dojrzałego żuczka
Karol Be pisze: śr 03 cze, 2020 A to ciekawe :). Ja hoduję od 1,5 miesiąca i połowa to już żuczki.
Może Tlaloc pomylił lodówkę z zamrażarką :D
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ