MANICA RUBIDA

Czym i jak żywić mrówki.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Damiano
Posty: 5
Rejestracja: pn 01 sie, 2022

pt 09 wrz, 2022

Czesc wszystkim. Wlasnie kupilem krolowa Manica Rubida. Ktos moze ma jakies cenne porady dla mnie na poczatek hodowli tego gatunku? Dzieki z gory
Bayrek29
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17 lip, 2022

pt 09 wrz, 2022

Niezbyt lubi miód, podawaj białko najlepiej co 2 dni, miód możesz na przykład raz na tydzień lub co 5 dni, to już musisz sam wywnioskować :) Możesz też podgrzać ją do około 26-30C jeżeli chcesz mieć szybszy rozwój. Według mnie ważne jest też to żeby miała arenę.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 09 wrz, 2022

Witam.
Damiano pisze: pt 09 wrz, 2022 Ktos moze ma jakies cenne porady dla mnie na poczatek hodowli tego gatunku?
Trochę lipa że pierw kupiłeś, a dopiero teraz się pytasz :?
Królowa jest samotna? O tej porze roku to powinna już mieć robotnice.
Zrób first-stepa z przegrodą, w jednej komorze będzie siedziała królowa, a druga będzie służyła za arenę gdzie będziesz podawał pokarm. Lubią dużą wilgotność.

Jakie masz doświadczenie w hodowaniu mrówek (Manica nie jest polecana dla początkujących)?
Bayrek29 pisze: pt 09 wrz, 2022 Według mnie ważne jest też to żeby miała arenę.
Samotna królowa, dlaczego?
Pozdrawiam
Damiano
Posty: 5
Rejestracja: pn 01 sie, 2022

pt 09 wrz, 2022

Zajmuje sie mrowkami od poczatku tego roku. Do tej pory mialem tylko Messor Barbarus. Manica wydala mi sie bardzo ciekawa i postanowilem kupic. Czytalem ze nie jest latwa w hodowli, szczegolnie na poczatku rozwoju kolonii. Moja krolowa ma jedna robotnice i kilka larw. Jest w probowce podlaczonej do mini areny zeby latwiej bylo mi podawac jej jedzenie. Wydaje sie byc bardzo ruchliwa i zywa. Pozdro
Damiano
Posty: 5
Rejestracja: pn 01 sie, 2022

pt 09 wrz, 2022

slodkie_ciacho pisze: pt 09 wrz, 2022 Witam.
Damiano pisze: pt 09 wrz, 2022 Ktos moze ma jakies cenne porady dla mnie na poczatek hodowli tego gatunku?
Trochę lipa że pierw kupiłeś, a dopiero teraz się pytasz :?
Królowa jest samotna? O tej porze roku to powinna już mieć robotnice.
Zrób first-stepa z przegrodą, w jednej komorze będzie siedziała królowa, a druga będzie służyła za arenę gdzie będziesz podawał pokarm. Lubią dużą wilgotność.

Jakie masz doświadczenie w hodowaniu mrówek (Manica nie jest polecana dla początkujących)?
Bayrek29 pisze: pt 09 wrz, 2022 Według mnie ważne jest też to żeby miała arenę.
Samotna królowa, dlaczego?
Pozdrawiam
Zajmuje sie mrowkami od poczatku tego roku. Do tej pory mialem tylko Messor Barbarus. Manica wydala mi sie bardzo ciekawa i postanowilem kupic. Czytalem ze nie jest latwa w hodowli, szczegolnie na poczatku rozwoju kolonii. Moja krolowa ma jedna robotnice i kilka larw. Jest w probowce podlaczonej do mini areny zeby latwiej bylo mi podawac jej jedzenie. Wydaje sie byc bardzo ruchliwa i zywa. Pozdro
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 11 wrz, 2022

Damiano pisze: pt 09 wrz, 2022 szczegolnie na poczatku rozwoju kolonii.
Raczej przeciwnie, zwykle początkowo idzie dobrze, a później lubią sobie paść bez wiadomej przyczyny :)
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 10 gru, 2022

Bayrek29 pisze: pt 09 wrz, 2022 Niezbyt lubi miód
Też tak myślałem, ale co wieczór po podaniu rozwodnionego miodu tak to wygląda:
IMG_6855.JPG
:D
ODPOWIEDZ