[Dolichoderus quadripunctatus]- dziennik Kamila

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

śr 28 kwie, 2010

Obrazek
Na dzień dzisiejszy "kolonia" wygląda tak. Jest 2 larwy i dwa jajca. Dziś podłączyłem ich probówkę do pudełeczka po ferrero. Pudełeczko wyłożyłem sezonowaną przez kilka lat korą śliwy węgierki. Królowa była wniebowzięta gdy biegała po arenie :mrgreen: Teraz siedzi grzecznie i pilnuje potomstwa, natomiast robotnica to obibok, niczym się nie interesuje :?
Edit: dzieje się coś dziwnego robotnica jest w agonii :? mam nadzieje że to nie jest DS :o :|
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 01 maja, 2010

Niestety to koniec dziennika, ponieważ królowa padła. Rano była jeszcze żwawa, a popołudniu już sztywna. Prawdopodobnie DS. Zostało 2 larwy i jaja. i 2 prawie adoptowane robotnice. :(
Więc temat można zamknąć, a jeśli będzie zawadzał, to można przenieść do kosza.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Zablokowany