[Formica sanguinea] pytania do dziennika Jeremiego

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

czw 27 sie, 2009

Pytajcie śmiało o ten dziennik :wink:
Ostatnio zmieniony czw 27 sie, 2009 przez Jeremi, łącznie zmieniany 1 raz.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 27 sie, 2009

Jak wielka jest twoja kolonia ?

PS. masz fajne talerzyki w serduszka :mrgreen: :mrgreen: Moje talerzyki są czarne z ptasiego mleczka (i mają fajne dołki na miodek) :)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

czw 27 sie, 2009

Fajnie, ze bede mial mozliwosc sledzenia na biezaco losow moich bylych podopiecznych :wink:

widzę, ze znalazles ciekawe zastosowanie dla patyczkow po lodach :D
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

czw 27 sie, 2009

Kolonia liczy około 30 robotnic. Tnę stare karty z empiku, a że serca, dla kochanych koleżanek serca pasują :wink: Mam dużo patyczków od lodów które nigdy nie znalazły się w docelowej fabryce, więc z nich korzystam. Średnio to wygląda, ale nie chcę męczyć szklarza o odpadki. Mam problemy ze zrobieniem ładnych zdjęć bo aparat ciężko wcisnąć do formicarium, poza tym światło ciągle nie pasuje...
Ostatnio zmieniony czw 27 sie, 2009 przez Jeremi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

czw 07 lip, 2011

Witam po długiej przerwie:)
Znacie jakieś skuteczne sposoby na to, aby mrówki nie zaklejały sufitu gniazda piaskiem? Nie mogę zrobić im ładnych zdjęć:(
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 07 lip, 2011

Uu, trudno bedzie je oduczyć ;) a tak wogole jak tam kolonia? Ile robo?
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pt 08 lip, 2011

Zmniejsz wilgotność zaciemnij lekko (ale nie całkiem) Z czasem mrówy przywykną i odkleja piasek.
główny maruda
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 11 lip, 2011

No właśnie zauważałem jak wkładałem jedno formi na drugie, że wtedy jakby się odkopywały. Akurat jest tak pechowo, że jak nawadniam formi to korek ładnie zasysa wodę aż do połowy jego długości i mrówki mogą namaczać piasek jak im się podoba. Kolonia ma się dobrze, chociaż spodziewałem się szybszego wzrostu. Macie jakieś sposoby odżywiania żeby liczebność wzrosła? Może specjalne ogrzewanie? Mi się wydaje że domowa temperatura powinna wystarczyć. Karmie je skrystalizowanym miodem i konikami polnymi, komarami. Może ich być coś koło 40 szt. Już od wielu miesięcy nie widziałem niewolnic. Muszę przyznać że na kolonię wpływ miał moja rzadka obecność. Zdarzało się że nie karmiłem je dwa tygodnie. Wszystko przez studia i wojsko;P
ODPOWIEDZ