dziennik Kamila Formica cinerea

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamil199
Posty: 81
Rejestracja: śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: prubówka

pt 18 wrz, 2009

Witam najpierw się przedstawie jestem kamil razem z klasą kupiliśmy mrówki Formica cinerea i formikarium L korkowe z mrowkoyada gdy paczka przyszła byłem zdziwiony formikarium było ładniejsze niż sądziłem mrówki troche zmęczone po podróży więc wrzuiłem im muche. gdy mrówki siedziały w próbówce my z kolegami zabraliśmy się do nawadniania formikarium i wsypywania piasku (po wprowadzeniu wszuciliśmy szyszki meszek patyczki igliwie. to też z mrowkoyada, próbówke położyliśmy na arenie i czekaliśmy, w próbówce była jeszcze woda więc było trudno.od razu po odtworzeniu zakrętki 7 robotnic zaczeło sprawdzac tereny. gdy mrówki zaczeły sprawdzac częśc gniazdową. robotnice natychmiast przeprowadziły królową do częsci gniazdowej aktualny stan koloni to 20robotnic królowa 12 jaj 7larw mrówki chętnie jedzą miód robaczki i mieszanke. wszystkie pytania prosze kierowac do pytania do dziennika Kamila
Ostatnio zmieniony pt 18 wrz, 2009 przez kamil199, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kamil199
Posty: 81
Rejestracja: śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: prubówka

wt 29 wrz, 2009

troche się zapuściłem z uzupełnianiem braków, więc tak z larw przekształciły się mrówki, ino mam problem - królowa nie znosi jajek od 19 wrz, niepokoje się mrówki mają picie jedzenie mieszanke dobrą temp jakieś 25,5C, czym to moze byc spowodowane? pomóżcie. mrówek w tej chwili jest 32 0jajek 0larw
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz, 2009 przez kamil199, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ