Jak zacząć prowadzić dziennik

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

ndz 19 lip, 2009

Najtrudniej zacząć pisać. Potem jest coraz łatwiej jeśli nie robi się zbyt długich przerw.

Przykładowo dziennik może zaczynać się tak:

To był piękny dzień! Po burzy z błyskawicami i wielkimi kroplami rzęsistego deszczu znalazłem dużej wielkości królową. Domyślam się jakiego jest gatunku. Pomimo tego, że nie spotkałem bliższych opisów tych mrówek, jestem pewien, że kolonię zakłada klasztornie. Po umieszczeniu w pudełku złożyła pakiecik jajek..

....

Oglądam pakiecik jaj przez szkło pomniejszające. Z jednego jajeczka zrobiła się już mała larwa.

....

A jednak to nie ten gatunek o którym myślałem. Chyba sam sobie nie poradzę. Może ktoś z forum podpowie? Klucze opisują robotnice a nie królowe. Trzeba cierpliwie poczekać na pierwsze robotnice.

....

Larwa nieco podrosła. Zrobiłem zdjęcie telefonem. Przez szkło pomniejszające wyszło trochę nieostre:

Obrazek

....

Zainstalowałem sobie gimpa do obróbki zdjęć. Podobno to najlepszy program polecany przez profesjonalistów. Rzeczywiście! Udało mi się wyostrzyć zdjęcia i dopasować kontrast tak, że widać wszystko wyraźnie. Oto i moja nowa kolonia mrówek:

Obrazek


Prawda, że śliczna królowa?
A na tym zdjęciu widać jeszcze lepiej pakiecik jaj i tą małą jeszcze larwę.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez , łącznie zmieniany 1 raz.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 30 lip, 2009

qń pisze: A jednak to nie ten gatunek o którym myślałem. Chyba sam sobie nie poradzę. Może ktoś z forum podpowie? Klucze opisują robotnice a nie królowe. Trzeba cierpliwie poczekać na pierwsze robotnice.
Podaj jej rozmiar i kolor, może coś podpowiemy

A tak poza tym to śliczny gatunek :lol:








PS. dziękujemy może i ja cośzacznępisać i kupię w końcu aparat :)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
ODPOWIEDZ