[Myrmica rubra] - dziennik sokolceltic

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

sob 06 mar, 2010

Witam w moim dzienniku,

W piatek rano otrzymalem poczta mala kolonie M. rubry. Niestety nie jestem w stanie okreslic dokladnej ilosci osobnikow (wedlug opisu 2 krolowe + 40 robo) poniewaz kolonia byla bardzo zle wyslana (male pudeleczko wylozone mchem, w ktorym zakopaly sie mrowy). Chcialem przeniesc je do probowki, ktora to polozylem na arenie ale nie udalo sie. Mrowy przeniosly sie z mchu do ziemnej czesci formikarium.

Formikarium:

Obrazek

Podczas pracy nad nowym gniazdem:

Obrazek
www.leics.police.uk
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

pn 08 mar, 2010

08.03.2010

Mrowy przeniosly sie na dobre do ziemnej czesci formikarium, patrole na arenie sa teraz o wiele rzadsze. Wczoraj zauwazylem dwa trupki :( Po kilku godzinach jednak trupki znikly(zjedzone przez inne robo?). Cala kolonia siedzi teraz w gniezdzie i to by bylo na tyle :) Ani widu ani slychu ;/

Gniazdo:

Obrazek

Nie wiem czemu ale nie chca nic jesc i to mnie troche martwi. Podalem im miód i troche bialka w postaci szynki ale nic :/ (pomysly czemu?) Temperatura wacha sie od 18 do 27 stopni.
www.leics.police.uk
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

wt 09 mar, 2010

09.03.2010

Udalem sie dzisiaj do sklepu po pokarm dla moich mrówek. Zakupilem larwy mola i podalem im dzisiaj jedna taka larwe. Mam nadzieje, ze cos w koncu zaczna jesc :) Obrocilem formi aby sprawdzic postep prac nad nowymi korytarzami i musze powiedziec, ze ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu zauwazylem pakiet jaj :D Wiec jednak nie jest tak zle! Zamieszcze pozniej fotki nowych korytarzy (tych wykopanych przez mrowy jak i tych, ktore ja zrobilem w celu lepszej obserwacji)
Ostatnio zmieniony wt 09 mar, 2010 przez sokolceltic, łącznie zmieniany 1 raz.
www.leics.police.uk
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

śr 10 mar, 2010

10.03.2010

Larwa dalej lezy nietknieta :( Brak patroli na arenie, mrowki siedza caly czas w jednym z korytarzy. Hmm.... cisza przed burza? 8)
www.leics.police.uk
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

ndz 21 mar, 2010

21/03/2010

Witam po dosc dlugiej przerwie. Troche sie zmienilo w mojej hodowli. Pierwsza kolonia zakopala sie i siedzi w formi i nie zabardzo wychodzi na arene. Ma wode i jedzenie wiec ich nie ruszam niech sobie same radza :) Druga kolonia rowniez M. rubra (dostalem ja od znajomego nie chce zakladac nowego tematu do niej wiec tutaj bede ja opisywac), ktora nie ma sie tak dobrze jak pierwsza. Mianowicie znajduje coraz czesciej trupki np. dzisiaj rano 10!!! Mrowy siedza w korkowym formi, w ktorym sie zadomowily i zajely dwie komory. Wszystko wyglada ladnie i pieknie ale czemu tyle trupow?
www.leics.police.uk
ODPOWIEDZ