Pytania do dziennika [Myrmica rubra] - sokolceltic

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

sob 06 mar, 2010

Prosze o zadawanie pytan do dziennika w tym miejscu.
www.leics.police.uk
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 06 mar, 2010

Hm poczekaj jeszcze i się przeniosą do próbówki :) Tylko w innych miejscach formikarium musi być sucho ale o tym pewnie już wiesz :) Nie ma sensu Cię pouczać, pewnie nawet masz większe doświadczenie niż ja :D

a tak BTW. to Myrmica są fajnymi mrówkami i mówcie sobie co chcecie ale ja je lubię :) :p
Ostatnio zmieniony sob 06 mar, 2010 przez sodek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 08 mar, 2010

daj im żarcie jakiś centymetr od wyjścia i zostaw na noc (moja kolonia jest często aktywna właśnie w nocy.)
główny maruda
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

pn 08 mar, 2010

Zrobione, polozylem im kawaleczek swiezej szynki zaraz kolo wyjscia. Zobaczymy czy zniknie do wieczora badz tez jutro rano :) Kolejna martwa robotnica :(
www.leics.police.uk
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 08 mar, 2010

bardziej miałem na myśli krople wody z miodem. Co do martwych robotnic to też miałem taki moment że dość sporo ich było potem się ustabilizowało i teraz z rzadka mi padaj. mam też pytanie gdzie jest wyjście z tego gniazda na arenę?
główny maruda
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

pn 08 mar, 2010

Na pierwszym zdjeciu widac tylnia sciane formi z czescia ziemna gniazda, w ktorej zadomowily sie mrowy a wyjscie jest na dole od strony areny (zdjecie nr 2) pomiedzy szyba a podloga formi jest jakies 5mm przerwy, w ktorej to morwy wykopaly wejscie.
www.leics.police.uk
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 08 mar, 2010

Kup mączniki albo robaki białe :) Szynki raczej bym nie dawał.
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

wt 09 mar, 2010

Jutro do zoologicznego sie po robale wybiore i zobaczymy czy te malenstwa sa zarloczne :)

A tak z drugiej strony wiecie moze czy istnieje mozliwosc polaczenia dwoch kolonii M. rubry? Pytam bo mam ta jedna w domu i mam mozliwosc zakup drugiej wiekszej ( 5 krolowych i 150 robotnic) i chcialbym je polaczyc. Jest szansa?
Ostatnio zmieniony wt 09 mar, 2010 przez sokolceltic, łącznie zmieniany 1 raz.
www.leics.police.uk
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 09 mar, 2010

sokolceltic pisze:Jest szansa?
Raczej nie. Ciężko to widzę. Samotne królowe jeszcze jakoś, ale cale 2 kolonie się wytłuką. :p
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 09 mar, 2010

No raczej byłoby hardkorowo je połączyć.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 09 mar, 2010

Moje są na tyle hardkorowe że jak jakąś złapie i niechcący spadnie mi z pędzelka na rękę to ma potem przerąbane bo towarzyszki ja ciągają za nóżki i czułki jakąś chwile nim zorientują się że to ich siostra.
główny maruda
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

wt 09 mar, 2010

Hmmm.... no coz nie zawsze mozna miec co sie chce :) Ide poszukac w szafie jakiegos starego formi :D i zobaczymy co da sie z tym zrobic :)
www.leics.police.uk
kristofel
Posty: 86
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Poznań / Zielona Góra

ndz 21 mar, 2010

Zobacz, czy nie masz pleśni gdzieś.
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

ndz 21 mar, 2010

Ta druga kolonia jakiej wielkości ? Moze trupki są z paru dni i je po prostu wyniosły...
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 21 mar, 2010

Ja obserwując moje doszedłem po prostu do wniosku że M. rubra przy sztucznym zmienianiu gniazda wpadają w jakiś dziwny szał bojowy i tłuka się między sobą. Jak ja przeprowadzałem kolonie to też miałem mały wysyp trupów a potem się uspokoiło. Niedługo znów będę przynosił moje M. rubra i zobaczymy czy teoria się potwierdzi. Co prawda mrówki mają już dostęp do nowego gniazda od dłuższego czasu i łażą w nim więc mam nadzieje że uda się bez trupów.
główny maruda
bartel441
Posty: 216
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: WARSZAWA/LEGIONOWO

pn 22 mar, 2010

to może jak wpadają w szał bojowy to trzeba im wrzucać jakieś inne okazy mrówek zeby miały na czym się wyżyć (np 30 szt. L.niger z jakiegoś dużego mrowiska przed domem ;])
sokolceltic
Posty: 81
Rejestracja: pt 18 sie, 2006
Lokalizacja: Leicester, UK

wt 23 mar, 2010

Kolonia nr 2 to jakies 100 robo i 4 krolowe. Przeniesienie do nowego formi bylo sztuczne. Spowodowane to bylo trudnosciami technicznymi, a dokladniej budowa pojemnika, w ktorym mrowy przyjechaly. Na razie jest spokoj i wiecej trupkow nie widzę :D mam nadzieje ze sie ustablizowalo.
www.leics.police.uk
ODPOWIEDZ