[Formica cinerea] Hodowla Lilith66

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

czw 11 mar, 2010

9.03.2010r otrzymałam od usera Harnaś przesyłkę ze sporą kolonią F.cinerea. Umieściłam je w gipsarium (Można zobaczyć tutaj) w którym była już zeszłoroczna królowa z kilkoma larwami. Mrówy ochoczo zaczęły przeprowadzkę, a obcą królową akceptowały, karmiły i głaskały. Ten błogostan trwał do chwili, kiedy przeciągnęły królową-matkę do komory zajętej przez królową-intruza. W tym momencie nastąpił zmasowany atak i po godzinie obca królowa została poćwiartowana, a mrówki zaczęły uszczelniać komory.

Aktualny stan hodowli:

- 1 królowa
- ~ 25 robotnic
- Duuużo poczwarek bez oprzędu.


Pytania do mojego dziennika
Ostatnio zmieniony pt 12 mar, 2010 przez Ciocia Lilith, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

pn 05 kwie, 2010

Dawno nie pisałam... Mrówki zaczęły kopać w piachu korytarze i powynosiły gdzieś cześć poczwarek o których pewnie zapomniały. Na dzień dzisiejszy mam 34 mrówki (2 robo zginęły przypadkowo w czasie podlewania roślinek - zwiały za szafę)



- 1 królowa
- 34 robo
- 5 poczwarek
- duuużo jajeczek
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

czw 15 kwie, 2010

Kolonia rozwija się w ekspresowym tempie! Pochłania dziennie około 5 muszek owocówek, ale miodu nie bardzo ubywa...

- 1 królowa
- 35 robo
~ 12 poczwarek
~ 20 dużych i małych larw
~ 5 jajeczek i królowa właśnie składa kolejne ;D
Ostatnio zmieniony czw 15 kwie, 2010 przez Ciocia Lilith, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

sob 17 kwie, 2010

To jakiś obłęd! Larwy cały czas się oplatają! Aktualnie jest ich 32 w oprzędach i 3 poczwarki bez. :)
ODPOWIEDZ