[Myrmica rubra] dziennik Mocza

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Mocz
Posty: 14
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010
Lokalizacja: Barwałd
Kontakt:

czw 22 kwie, 2010

Myrmica rubra

Witam,od kilku dni mam malutką kolonie M.rubry .Są to moje pierwsze mrówki :).W pierwszej probówce mają już prawie suchą watę, więc doczepiłem im plastikową rurkę do nowej.Ale jakoś ta starsza probówka im dotychczas bardziej pasuje.Podałem im miód,i widziałem jedną robotnicę podczas posiłku - mam nadzieję że reszta poszła w jej ślady :) i rzuciłem im muszkę, trochę ją oskubały.W dzienniku będę umieszczał zdjęcia, ale z góry przepraszam z jakość.Wszystkie zdjęcia zostały zrobione telefonem mamy + lupa :? więc jakość pozostawia wiele do życzenia.Liczę na Waszą pomoc w razie problemów,więc zapraszam do wątku z pytaniami i sugestiami, tutaj .

Tak to wszystko wygląda.Nie mogłem znaleźć przeźroczystej rurki no więc jest taka :)
Obrazek


Tutaj królowa No1 w towarzystwie robotnic
Obrazek


A tutaj królowa No2 walcząca z watą (po lewej miód mi wlazł w kadr :D )
Obrazek


No i jeszcze raz królowa No1 wraz z dworzanami
Obrazek

Kolonia:
Robotnice : 4
Królowe : 2
Potomstwo : 0
Stan : Mrówki jedzą podany miód , dbają o królowe i o siebie nawzajem.
Mocz
Posty: 14
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010
Lokalizacja: Barwałd
Kontakt:

sob 24 kwie, 2010

Królowa złożyła jaja :) Pierwszy było ich około 3-4, lecz dziś już jest ich dużo więcej może nawet 10.Rzuciłem mrówom do probówki z wodą odwłok muchy - przeniosły go przez wężyk do probówki z jajami (zajęło im to godzinę) ,a dziś już nie widzę po nim śladu:)

dzisiaj będzie niestety bez zdjęć

Kolonia:
Królowe:2
Robotnice:4
Potomstwo:Kupka jajeczek :)
Stan:Mrówki wchłonęły podany im odwłok muchy,karmią i opiekują się jajeczkami.
Mocz
Posty: 14
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010
Lokalizacja: Barwałd
Kontakt:

wt 27 kwie, 2010

Usunąłem mrówkom 1 probówkę i zrobiłem arenę (z mokrą watą), ale na razie do niej nie weszły.Znalazłem koło domu spore gniazdo i wziąłem kilka jajeczek i larw.Robo już się nimi zaopiekowały.

Kolonia:
Królowe:2
Robo:4
Potomstwo:Górka jajek, kilka larw
Stan:Czekam aż mrówki będą skore do wejścia na ich tymczasową arenę...
ODPOWIEDZ