Pytania do nieco innego dziennika

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

czw 19 maja, 2011

arni pisze:Bedzie z Ciebie Picasso :)
A jak! To bd moja instalacja artystyczna :P
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

wt 24 maja, 2011

Badaj półklasztorność u rudnic, badaj. Bo to jest ciekawa sprawa. A w związku z tym - życzę szczęścia - napewno się przyda :wink: Bez cholernego fuksa ani rusz :wink:
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 30 maja, 2011

:o toż ten pampers Jaśnie gmachówki jest olbrzymi wygląda jak by miała znieść jeszcze z tuzin jaj :o
widać pewno miała chłopaków na sąsiednim drzewie i wiele energii na lot nie zużyła :) trzymam kciuki za powodzenie.

moja Chthono jest podobna więc możliwe, że ten sam gat :)
Czemu złodziejkę ominąłeś :?: Pampers jej zmalał czy dalej jak u pszczoły?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pn 30 maja, 2011

Widzę że masz skoczogonki u Messor'a :)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 30 maja, 2011

kamiklo pisze: Czemu złodziejkę ominąłeś :?: Pampers jej zmalał czy dalej jak u pszczoły?
LOL, zapomniałem :D

Ma dwie spore larwy - gotowe do przepoczwarzenia.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

pn 30 maja, 2011

A u mnie już lata jedna robotnica, a 4 poczwary na dniach się rozprostują. Jest też trochę białych poczwarek, larw i jaj. Ładnie mi wystartowały :)
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 31 maja, 2011

Strzelam :P
http://i940.photobucket.com/albums/ad24 ... adkaux.jpg

Ogólnie więcej światła by się przydało. Czyli pasowałoby mieć dyfuzor. Ale nie opyla się go teraz robić. Jak będzie raynox to zrobisz, a przez ten okres przysłaniaj błysk lampy kartką papieru. Ogólnie kilka miechów Ci zajmie poznanie swojego aparatu ;)
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 31 maja, 2011

pawelllQwE pisze: Ogólnie więcej światła by się przydało. Czyli pasowałoby mieć dyfuzor. Ale nie opyla się go teraz robić. Jak będzie raynox to zrobisz, a przez ten okres przysłaniaj błysk lampy kartką papieru. Ogólnie kilka miechów Ci zajmie poznanie swojego aparatu ;)
Mam przede wszystkim problem z ostrością - często łapie ją nie na tym, co potrzeba.
Dyfuzor oczywiście zrobię, jak będę miał Raynoxa - nie wiem tylko, jak będą wtedy wyglądały zdjęcia w formikariach - obiektyw razem z dyfuzorem już pewnie nie wejdzie.

Co do królowej - strzelaj dalej ;d
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

wt 31 maja, 2011

Fajnie zdjęcia ;)
Mnie się podobają :)
Paczka pewno doszła więc czekamy na nowe zdjecia :lol:
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 31 maja, 2011

arni pisze:Fajnie zdjęcia ;)
Mnie się podobają :)
Paczka pewno doszła więc czekamy na nowe zdjecia :lol:
Słałeś paczką, czy listem? Jak listem to jeszcze nima.

Edit: K$#wa, spóźniłem się 15 minut - jest paczka na poczcie... Odbiorę jutro rano.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

wt 31 maja, 2011

A nie mówiłem :lol: szła około 30 godzin, więc szybko. No to poczekamy do jutra na zdjęcia, mam nadzieję że się im w magazynie krzywda nie stanie ;)
A tak nawiasem to złapałem dziś kolejną Ponere :naglowie: królową z 15 robo :) w tym samym miejscu, a namierzyłem już kolejne gniazdo, ale nie bede przecież wszystkich wyłapywał :zenada:
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 31 maja, 2011

arni pisze: namierzyłem już kolejne gniazdo, ale nie bede przecież wszystkich wyłapywał :zenada:
Bierz odkurzacz! :D

Kurde no przespałem trochę - ale i tak bym nie miał jak odebrać, bo mam zamieszanie na chacie trochę.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

wt 31 maja, 2011

Formik pisze:
arni pisze: namierzyłem już kolejne gniazdo, ale nie bede przecież wszystkich wyłapywał :zenada:
Bierz odkurzacz! :D
Wystarczy saperka i pędzelek :p
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

śr 01 cze, 2011

arni bo wszystko wyzbierasz i wyginą u nas :p :)
Edit: Jak zwykle rozpocząłem czytanie od d*** strony =.=


Co do trutówki to do eteru ją :p. Wcale bym się nie zdziwił gdyby trutówka żarła jaja amazonki ....
wrzuć foty Ponera coarctata :)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

śr 01 cze, 2011

kamiklo pisze: wrzuć foty Ponera coarctata :)
Jeszcze nie ma, ale mam wścieklice i czterokropka ;)

Wkurza mnie trochę to, że latam ciągle do skrzynki i ciągle coś tam znajduję, tylko z reguły dotyczy to RTV-AGD, TESCO, Carrefour itp.

Zaraz wstawię nowe fotki ;)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 09 cze, 2011

Formik pisze:Lasius cf. mixtus - są pierwsze poczwarki. Zobaczymy jak będą wyglądać robotnice ;)
Oby Ci otworzyły poczwarki. Bo u mnie poczwarki L. cf. mixtus nie zostały otworzone adoptowany na L. cf. niger :evil: i gratuluję ręki i cierpliwości do 4 kropka. C.fallax dość szybko od larwy do poczwarki :o
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 09 cze, 2011

Kamiklo, Wawrzkowi otworzyły poczwarke :) druga obumarła ale ma jedna robo kartonówki :) do tego ma poczwarki, Ale zaniepokoiło mnie iż twierdzi, ze sa mniejsze, niż te dwie kartona... Niger by naniósł jajek?

Formik, Myrmecina mam nadzieję że ruszy, jak nie to robo pod ręką :) powodzenia ogólnie, no nie mów, że większość chaty, bo kompa nie chciałem :) :)
Fajnie ,że nie żałujesz ;) powodzenia
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 09 cze, 2011

arni pisze:Kamiklo, Wawrzkowi otworzyły poczwarke :) druga obumarła ale ma jedna robo kartonówki :) do tego ma poczwarki, Ale zaniepokoiło mnie iż twierdzi, ze sa mniejsze, niż te dwie kartona... Niger by naniósł jajek?
Formik wybacz :(


Jak by niger niósł jaja to były by samce :) arni niestety musisz rozkopać gniazdo kartonówki i podać im grzybka
BTW czuję się dumny z tej robotnicy L. fuliginosus. Arku widziałeś że królowa wyglądała jak beczka to jej jaja.
Małe bo pewno słabo karmi.
Ostatnio zmieniony czw 09 cze, 2011 przez kamiklo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

czw 09 cze, 2011

arni pisze:Niger by naniósł jajek?
Byłyby raczej większe...
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 09 cze, 2011

Bez grzyba nie da rady? To podam muchomora...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 09 cze, 2011

:lol: Piłeś coś?
Nie muchomora tylko tego symbiota co robią komory z niego.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 09 cze, 2011

kamiklo pisze::lol: Piłeś coś?
Nie muchomora tylko tego symbiota co robią komory z niego.
Co to za gatunek ten symbiot? W takim razie borowika podam, może akurat mają pod ręką ,, pomysł na ,, :)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 09 cze, 2011

Wystarczy, że dasz im kawałek komory z dzikiego gniazda. Arku lektura wzywa, chyba nie czytałeś jak karton buduje gniazda :mack: Ciekaw jestem jak na inf zareaguje bart XD
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 09 cze, 2011

Nie czytałem bo mnie nie kręci karton :) ja na Messor'a czekam.
Formik, Sorki za offtop :lol:
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

sob 11 cze, 2011

Ja nie twierdzę, że bez grzyba się nie da, ale są spore szanse, że się nie da. Grzyb to jakiś myrmecophilum coś tam - więc z samej nazwy możemy wnioskować, że występuje wyłącznie w gniazdach mrówek. Skoro mrówki budują takie gniazda, to widocznie do czegoś im ten grzyb jest potrzebny. Ciekawą kwestią jest, skąd ten grzyb sie bierze - wg mnie zarodniki ma na sobie królowa Chtonolasius sp., gdy wnika do gniazd Lasius sp. Kartonówka wpada na gotowca, ale skoro sama też uprawia grzyba - to widocznie też jej jest potrzebny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że bez tego grzyba kolonia będzie rozwijać się źle lub w ogóle i umrze.
ODPOWIEDZ