Pytania do dziennika mrówki Kamila

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 04 cze, 2013

Dzięki za wyprowadzenie z błędu, a tą informację chyba u Lockiego wyczytałem, ale nie jestem do końca pewien :roll: I miło mi, że ktoś czyta ten mój dziennik. :D
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 04 cze, 2013

Ja czasem czytuję :D .
GG: 51713465
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 02 wrz, 2014

Ja również czytam ;)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 02 wrz, 2014

Dziękuję, myślałem, że pisze to nie potrzebnie :oops:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

śr 03 wrz, 2014

Ja też czytam. :D
To zaczyna przypominać inwazję, jeszcze skończy się to tym, że niger zaginie wyparty przez tą leśną mrówkę :o Więc jak byście chcieli wzbogacić podwórkowa myrmekofaunę pomyślcie dwa razy zanim to zrobicie. :?
Jak mi się kolonia rozwinie, to osiedlę u siebie P.pallidula. :p Tylko tak, żeby mogły przetrwać zimę. Zamontuję im kabel grzewczy na stałe, czy coś. :hahahaha:
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 04 wrz, 2014

Chciałbym to widzieć, jak będą te mrówki biegać po chodniku i polować na owady :)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pn 13 lip, 2015

Ja wychowałem jedną brunneuskę bez problemów, a druga dostała postępującego paraliżu :/

Dendrofile podobno najlepiej wychowywać w kawałku drewna przykrytym szkiełkiem, ale nie wiem czy to ma znaczenie przy chorobach u tego gatunku.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 13 lip, 2015

Też mnie zastanawia śmiertelność tego gatunku. w 2012 miałem 4 królowe szerzej opisane jest to tutaj klik niestety wszystkie,które u mnie zostały chyba padły po niespełna roku.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

sob 29 sie, 2015

Piękna zbójnica... Cudne kolory - no chyba, że to kwestia oświetlenia...
ODPOWIEDZ