[Camponotus ligniperda] - Zoolog

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pt 10 cze, 2011

09. 06. 11r.

To mój pierwszy taki dzienniki wiec proszę o wyrozumiałość. :p

DZIEŃ 1

w końcu przyszły moje Camponotus ligniperda dałem im mącznika i miód trochę zjadły.

obecny stan ;

1 królowa
3 robotnice
2 kokony
6-8 larw małych.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

sob 11 cze, 2011

10.06.11


DZIEŃ 2
niestety z przykroscią stwierdzam ze przy czyszczeniu probówki uciekła mi jedna natic :( ale za to u jednego kokonu widać już oczka :D to chyba znaczy ze niedługo sie wykluje. :D

obecny stan;
1 królowa
2 robotnice
2 kokony
6-8 larw małych

czyli w sumie bez zmian.
Ostatnio zmieniony wt 14 cze, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 14 cze, 2011

14.06.11

DZIEŃ 5
długo nie pisałem bo u mrówek nic sie nie dzialo zato teraz przedchwilą gdy ze szkoły wróciłem zobaczyłem że królowa złożyla 2 małe jajka :D to moje pierwsze ,a robotnica jeszcze sie nie wykluła. :( i jedna nantic mi zdechla :( :( :(


obecny stan;
1 królowa
1 robotnica
2 kokony
7 larw małych
2 jajka.
Ostatnio zmieniony wt 14 cze, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 14 cze, 2011

14.06.11

DZIEŃ 5
Nowięc postanowiłem przełożyć probówkę z półki na parapet gdzie mrówki jak co dzień spędzają noc w tajemnicy przed starszymi i zobaczyłem że królowa zniosła trzecie jajko. :D zobaczymy co bd jutro rano :?:

obecny stan;
1 królowa
1 robotnica
2 kokony
jednak 7 małych larw
3 jajka
Ostatnio zmieniony śr 15 cze, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 15 cze, 2011

15.06.11

DZIEŃ 6

Królowa znów zniosła jajko niestety tylko jedno razem jest ich 4. Nie wiem co robić bo od 5 dni w kokonie siedzi mrówka patrzałem pod światło to już wybarwiona i wgl. ale dziś zobaczyłem zdziebko otwarty kokon a mrówa siedzi dalej co robić.?
obecny stan;
1 królowa
1 robo.
2/1 kokony
7 larw małych
4 jajka.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 15 cze, 2011

15.06.11

DZIEŃ 6

może to dziwne ale moja królowa składa po jednym jajku w bardzo dużych odstępach czasowych to normalne jajek jest 5 :D a no i robo wyżarła robo z kokonu :cry:

obecny stan;
1 królowa
1 robotnica
1 kokon
7 małych larw
5 jajek
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 15 cze, 2011

15.06.11

DZIEŃ 6 I OSTATNI. :( :( :( :( :( :(

niestety z przykrością stwierdzam że mój ojczym za przeproszeniem z***any idiota :mad: :mad: wróg mrówek i wszystkich zwierząt wywalił moje mrówki przez......okno :mad: :mad: ale to nie koniec w ten weekend zamawiam nowe, za dwa tygodnie structory i dziś znalazłem drugą królową fusci także ja mu jeszcze pokaże :evil: :mrgreen: a i do zobaczenia niedługo w kolejnym dzienniku o M. structor i C.ligniperda

obecny stan;
NIC. :( :evil: :mad: :cry:
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pt 24 cze, 2011

24.06.11
DZIEŃ 1

W końcu przyszła mi kolejna kolonia Camponotus ligniperdus cieszę się niesamowicie. Chciałbym podziękować Piotrowi i polecam sklep Curtus .pl super zabezpieczenie szyba wysyłka i wszystko tak jak w opisie. Mroki mają się dobrze dałem im świerszcza potem dam trochę miodu.:D Robotnica była bardzo poduddzona tym że w probówce jest coś oprócz jej królowej i larw.

obecny stan ;
1 królowa
1 robotnica
4 dużych larw
3 małych larw
0 kokonów
Ostatnio zmieniony pt 24 cze, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pt 24 cze, 2011

24.06.11

DZIEŃ 2

Nowa królowa i robo zjadły pół świerszcza , dwie krople miodu i pinke. .:D
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

ndz 26 cze, 2011

26.06.11

DZIEŃ 4

Niestety królowa i robo pożarły larwy :stun: co było dla mnie wielkim zaskoczeniem bo zjadły miód w ten sam dzień i świerszcza przedwczoraj.A potem uciekła mi robo więc została mi tylko samotna osierocona królowa :( na szczęście 5 lipca jadę w góry gdzie od gmachówek aż się roi więc podrzucę trochę larw :mrgreen: i pytanie moje czy możliwa była by adopcja kilku robo jeśli do tego czasu mi się nie wyklują ? także bd :pisarz: chyba dopiero 4 lub 5 chyba że królowa złoży jajka na razie je muchę i cukier. :D
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

ndz 26 cze, 2011

26.06.11

DZIEŃ 4

Królowa osierocona więc pewnie niedługo zginie ale już poczwarki zamówione więc idzie na ok miesiąc do lodówki wiec dozob za miech. :D
Ostatnio zmieniony pn 27 cze, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 27 cze, 2011

Zaglądam do królowej zawsze jak coś chcę do jedzenia czyli tak co 2 godziny królowa ma się
dobrze zazwyczaj nie robi nic poza chodzeniem ale zazwyczaj siedzi nieruchomo ruszając tylko czułkami .
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 13 lip, 2011

Królowa po opuszczeniu lodówki po 2 dniach złożyła 1 jajko :D nadal szukam larw itp ale nic :( szukam dalej.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 14 lip, 2011

Królowa chyba sie najadła bo dziś w nocy złożyła 2 jajka. :mack:
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Awatar użytkownika
patryk99199
Posty: 55
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: Mikołajki(Warmia i Mazury), Gdańsk

czw 14 lip, 2011

Ja też zaczynam <b>h</b>odować sobie mrówki mam 3 królowe i jedna ma chyba 2 jaja , a moja mama ciągle mówi , że sie w domu zalęgną czy coś i też jest przeciwko , więc nie martw się . Nie jesteś sam.Fajny dziennik jak na twój pierwszy. :D
---------------------------------------------------------------------------------
----------------------------Cierpliwość złotem------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 14 lip, 2011

Fajnie że ciągle nowych przybywa na forum :D . Patryk zaczynasz ligniperdusy hodować? czy inne.? dziękuje w miare jak przybędą mi nowe egzotyczne gatunki zaczne prowadzić dziennik podobny do dziennika Formika :D :D gdzie ma kilka gatunków w dziale mam nadzieje że sie tylko na mnie nie obrazi :p A i jeszce jedno Patryk jakby co to pisz w pytaniach do dziennika okej :?:. a dzienniki bd zakładał?
Ostatnio zmieniony pn 18 lip, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Awatar użytkownika
patryk99199
Posty: 55
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: Mikołajki(Warmia i Mazury), Gdańsk

czw 14 lip, 2011

Nie. Lasius niger <b>h</b>oduje a królowa ma z 4-5jaj. A co do dziennika to nie wiem. Może założe , może nie.
---------------------------------------------------------------------------------
----------------------------Cierpliwość złotem------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pt 15 lip, 2011

Aha ja mam 3 nigery i juz jajka maja a jedna ma już ponad 10 robo bo odrazu po złapaniu podrzuciłem poczwarkii ty może też tak zrób.? I prosze pisz w pytaniach viewtopic.php?f=38&t=4241.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 18 lip, 2011

Wszystko idzie dobrze :D jajek jest już 8 teraz czekam na larwy :D kokony też załatwioine może jeszcze coś znajde ale wątpie :zenada: .Tylko o nigery sie martwię bo zostały pod opieką taty a on zasuszył nawet kaktusy także wiecie ale ponoć mają sie dobrze. :roll:
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

wt 19 lip, 2011

Niektóre jajka są już w połowie białe to chyba oznacza nadejście larw prawda..? :D
Ostatnio zmieniony pt 22 lip, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pt 22 lip, 2011

Jajek jest już 13 jak nie więcej czekam na larwy :mrgreen:
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 01 sie, 2011

Królowa ostatnio odmawia miodu ,zjadła 4 jajka teraz jest ich tylko 9 martwię sie bo niektóre jajka mją już ponad 10 dni a po jakim czasie powinny sie pojawić larwy ? waszystkie jajka są już białe a na końcach przezroczyste . to kiedy będe mógł sie spodziewać larw ?
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 03 sie, 2011

JESTEM OCALONY A RACZEJ JESTEŚMY: ja i królowa na spacerze znalazłem gniazdo ligniperdusa nie było ogromne ale takie dosyć duże wziołem pare larw i poczwarek kilka poczwarek jest takich dużych chyba kokony żołnierzy gdy wykluje sie 1 robo napisze.Poczwarek jest ok 20 larw też jakoś tak.
Ostatnio zmieniony czw 04 sie, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Tidude
Posty: 157
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Poniatowa

śr 03 sie, 2011

jak Ty piszesz -.-
Były: C.ligniperdus, C.truncatus, C.fallax, L.fuliginosus + L.umbratus, T.caespitum, Tapinoma erraticum, F.gagates

Są: C.vagus
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 03 sie, 2011

chyba młodszy brat się wbił na konto;D
ODPOWIEDZ