Pheidole sp.

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

śr 14 wrz, 2011

Dziś rano przyszła do mnie kolonia Pheidole sp. kolonia pochodzi od Shuliken'a i przyszły do mnie w stanie nienaruszonym (dzięki Bogu ) .Królowa cała i jakby sie jej przypatrzeć to ma lekko czerwonawy łepek to tylko domysł ale to może być Pheidole pallidula - "Red head" którą radiss sprzedawał robotnic jet około 20 są strasznie maciupkie i trudne je policzyć bo są stale w ruchu i jeszcze jedna żecz która zdziwiła mnie ogromnie w strzykawce jest robotnica kasty major ów majorek jest troszeczkę większa od reszty i oczywiście ma nieproporcjonalny łepek. To możliwe żeby przy liczebnosci około 20-30 robo powstawała ta kasta ? Jest kilkanaście jajek , parę larw i 3-4 poczwarki. Pytania proszę kierować tutaj viewtopic.php?f=38&t=4466

obecny stan ;
1 królowa
20-25 robo (w tym majorek)
ok 6-10 larw
4 poczwarki
kilkanaście jajek.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

ndz 18 wrz, 2011

U pheodolków nic się nie dzieje poza tym że doszły 2 nowe robo i chyba larwy trochę urosły , nie4stety coś mi się przywidziało i niestety nie ma jajek :( Dostały dziś trochę miodu i wylęg świerszcza do miodu podeszła jedna robo i trochę zjadła a świerszczy chyba nie ruszyły.

Niedługo przeprowadze je do probówki i podłącze arenę niestety probówka przy czyszczeniu została pobita.Więc poczekam na zamówione .
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 19 wrz, 2011

Tak mnie jakoś dręczyło żeby do moich pheodolków zajrzeć i patrzę a tak wielki pakiet jajek :D jajek jest około 15-20 :D szybko zatkałem wylot bo robo leciały więc nie miałem czasu żeby policzyć. :( :p :D
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 22 wrz, 2011

U pheodolki jak to u pheodolek rozwój no nawet błyskawiczny larwy rosną jak na drożdżach pojawiło sie kilka poczwarek i chyba małe larwy nie wiem czy to te które wykluły sie z jajek chyba raczej nie może po prostu ich wcześniej nie zauważyłem .Wszystko bardzo ładnie jedzą . Trzymajcie kciuki :p
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
ODPOWIEDZ