Pytania (Mrówki i zdjęcia Patryka)

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 07 lut, 2012

Jeśli ktoś ma jakies pytania to proszę pytać tutaj :)

viewtopic.php?f=38&t=4579
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

wt 07 lut, 2012

czekam na Pigmejki ;D ciekawi mnie rozwój kolonii i w czym żyją

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 07 lut, 2012

Bardzo ładna arena ;). Co do ligni. To twoja królowa też bardzo ładnie ubarwiona. widać nawet rysunek na tarczy ;)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Zygi
Posty: 86
Rejestracja: śr 23 lis, 2011

wt 07 lut, 2012

Wreszcie pojawił się wyczekiwany prze zemnie dziennik :mrgreen:
Powodzenia w hodowli. :mack:
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

śr 08 lut, 2012

Czekam na jakieś nowe zdjęcia ;)
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 11 lut, 2012

Jeśli chodzi o ziarna do jedzą głównie mlecz zwłaszcze te duże (nazwa wyleciała mi z głowy).
Kozibród łąkowy, jeśli ma żółte kwiaty :wink:
Pięknie się rozwija i życzę szybkiego dochowania się form skrzydlatych. Jak będą chciały wylecieć to im pozwolisz na zewnątrz?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

sob 11 lut, 2012

kamiklo pisze:
Jeśli chodzi o ziarna do jedzą głównie mlecz zwłaszcze te duże (nazwa wyleciała mi z głowy).
Kozibród łąkowy, jeśli ma żółte kwiaty :wink:
Pięknie się rozwija i życzę szybkiego dochowania się form skrzydlatych. Jak będą chciały wylecieć to im pozwolisz na zewnątrz?
Dokładnie, właśnie o ten gatunek mi chodziło :) Jeśli jakieś się pojawią i będą chciały lecieć to oczywiście dam szansę.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 11 lut, 2012

Ciekawe ile trzeba robotnic u M. scabrinodis , aby się pojawiły księżniczki i trutnie :think: Ale to chyba nie na temat :oops:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

sob 11 lut, 2012

Szacho pisze:czekam na Pigmejki ;D ciekawi mnie rozwój kolonii i w czym żyją

Pozdrawiam :D
Kolonie mam krótko, póki co nudzą mnie i pewnie polecą niedługo na targowisko. Potrzebuję kasy na Cataglyphis ;)
kamiklo pisze:Ciekawe ile trzeba robotnic u M. scabrinodis , aby się pojawiły księżniczki i trutnie :think: Ale to chyba nie na temat :oops:
Kolonie są nieduże do 3k robotnic. Myślę, że już przy 1000-1500 można się spodziewać form płciowych
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 11 lut, 2012

O to może za rok, 2 się uda przy 5 królowych. :D Dziękuję ślicznie
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 12 lut, 2012

Również pozdrawiam :P

Bardzo fajnie, że Ci się tak mnożą, u moich Pheidole podobna sytuacja zaczyna się kształtować ;)
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 19 mar, 2013

Widzę, że królowa ma się znakomicie, jak i jej dzieciątka życzę powodzenia w odchowaniu ;)
Edit: Ostatnie wstawione zdjęcie :D na zupę nazbierałeś XD :?:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 19 mar, 2013

Propo tego zdjęcia "zagadki" to uważam iż jest to Stenamma debile, a jak nie to S.fugax/Myrmica sp.-jakiś mniejszy gatunek...
GG: 51713465
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 19 mar, 2013

kamiklo pisze:Widzę, że królowa ma się znakomicie, jak i jej dzieciątka życzę powodzenia w odchowaniu ;)
Edit: Ostatnie wstawione zdjęcie :D na zupę nazbierałeś XD :?:
Dzięki ;) Nie, ale podejrzewam, że dałoby się z całości już zrobić jakąś potrawę.
barciu pisze:Propo tego zdjęcia "zagadki" to uważam iż jest to Stenamma debile, a jak nie to S.fugax/Myrmica sp.-jakiś mniejszy gatunek...
To nie jest S. debile - zupełnie inny kształt stylika. S. fugax jest dosyć podobne do Tetramorium. Osobnik ze zdjęcia należy do rodzaju Myrmica.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 19 mar, 2013

Ja wiem co to, ale nie powiem :mack: A te zanieczyszczenia to od wysłania miała?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 19 mar, 2013

kamiklo pisze:Ja wiem co to, ale nie powiem :mack: A te zanieczyszczenia to od wysłania miała?
Tak, rzadko kiedy mrówka jest naprawdę czysta ;) Zwłaszcza taka dosyć włochata.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 19 mar, 2013

Ja myślałem, że mrówki to czyściochy :D
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 19 mar, 2013

Martwe nie :mrgreen:
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

śr 20 mar, 2013

Myrmica microrubra, sabuleti?
GG: 51713465
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

śr 20 mar, 2013

barciu pisze:Myrmica microrubra, sabuleti?
Nie strzelaj :mrgreen: Weź klucz i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Dużo czasu Ci to nie zajmie (kolejna wskazówka :mack: )
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

czw 21 mar, 2013

Nie strzelam :D : pomyślałem że sabuleti, bo nie wydepilowana :stun: .
Dobra, niedługo oznaczę może. Poszukam kluczy na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a>.
GG: 51713465
Simeon
Posty: 7
Rejestracja: pn 07 sty, 2013

czw 21 mar, 2013

Myrmica lobicornis?
Formica fusca
Lasius brunneus, flavus, fulginosus, niger
Messor barbarus
Manica rubida
Myrmica ruginodis
Temnothorax crassispinus

W planach: L. umbratus, C. ligniperda, Adetomyrma venatrix :D
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

czw 21 mar, 2013

Nie, podpowiem, że najważniejszy jest tu stylik ;)
Simeon
Posty: 7
Rejestracja: pn 07 sty, 2013

czw 21 mar, 2013

Na stylik głównie uwagę zwracałem :D. Wiadomo jak jest, w jednym miejscu się coś zgadza, to w pierwszym odruchu nic więcej się nie liczy :3

No cóż, ostatnia szansa :D. Myrmica rubra?
Formica fusca
Lasius brunneus, flavus, fulginosus, niger
Messor barbarus
Manica rubida
Myrmica ruginodis
Temnothorax crassispinus

W planach: L. umbratus, C. ligniperda, Adetomyrma venatrix :D
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

czw 21 mar, 2013

Nie, to dużo rzadszy gatunek.
ODPOWIEDZ