Lasius Fuliginosus by Umbramen - pytania

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

pn 16 lip, 2012

Awatar użytkownika
Raunin
Posty: 37
Rejestracja: pn 30 kwie, 2012
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

pn 16 lip, 2012

wszystko pięknie idzie :)
tylko pogratulować i życzyć powodzenia
Messor barbarus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 27 lip, 2012

Dobrze, że dałeś zdjęcia, bo fajnie się na to patrzy :)
Czekamy na dalsze relacje :P
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
eryk123
Posty: 6
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

pt 27 lip, 2012

Bardzo piękna kolonia :D
Awatar użytkownika
ZuKuOfficial
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lip, 2012

śr 22 sie, 2012

A ja miałbym do Ciebie małą prośbę, jestem ciekaw jak wygląda całość, czyli formikarium połączone z areną, mógłbyś specjalnie dla mnie cyknąć kilka takich zdjęć całości ? Bo jak na razie to masz zdjęcia poszczególnych komór, heh. Będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

śr 22 sie, 2012

generalnie całość jest bardzo mało spektakularna.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 14 wrz, 2012

Gratuluję dobrze zapowiadającej się koloni kartonówki. Jak na moje oko niedługo kolonia będzie funkcjonalna tzn nie będzie zależna od poczwar z zewnątrz ;)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

sob 15 wrz, 2012

Dzięki, już zauważam ze robotnice fuliginosus są trochę inne, trzymają sie siebie, albo królowej, inaczej sie zachowują, zobaczymy co będzie dalej. Swoja droga strasznie gładko poszło, co zrobiłem dobrze? Co inni robią źle ?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 15 wrz, 2012

Świetnie to wygląda :D A ja tak pytanie z innej beczki (może trochę głupawe). Robotnice jakich są rozmiarów? Mniejsze czy porównywalne z rosłą już kolonią?

Btw przesłoń lampę białą kartką, nie powinno odbijać aż tak takiego flesza.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

sob 15 wrz, 2012

Umbramen pisze:Dzięki, już zauważam ze robotnice fuliginosus są trochę inne, trzymają sie siebie, albo królowej, inaczej sie zachowują, zobaczymy co będzie dalej. Swoja droga strasznie gładko poszło, co zrobiłem dobrze? Co inni robią źle ?
Użyłeś wielu młodych robotnic, które nie zaczęły padać po pojawieniu się robotnic kartonówki. U mnie niestety tak się stało i mogłem tylko patrzeć jak padają Chthonolasius, a potem kartonówki.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 15 wrz, 2012

Umbramen jak będzie Ci już nie potrzebna robotnica chthonolasius'a to zrobił byś zdjęcie łuski pomostka od tyłu?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

sob 15 wrz, 2012

geb88, Ku mojemu zaskoczeniu robotnice pasożyta są niewiele większe od robotnic gospodarza, porównywalne z wielkością nigera, czyli malutkie. Dużo mniejsze od tych które furażerują po drzewach w parku.

kamiklo, jakiś czas temu na sb dochodziłem co to za mrówki i narysowałem stylik, wyszło na to ze to jensi. Nie mam jak zrobić zdjęcia, mikroskop potrzebny, mogę ew komuś wysłać kilkanaście robotnic do analizy.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 15 wrz, 2012

Tak tylko się zastanawiałem, na jakim gatunku pasożytują u Ciebie kartonówki. Może potrzebne im stricte L.jenisi?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 16 wrz, 2012

Jak na zdjęcia poglądowe wychodzi ci aligancko, więc nie gadaj :D

Ale to kontrastowo wygląda, fajnie :) Zamierzasz przenieść je później gdzieś do czegoś większego?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

ndz 16 wrz, 2012

Zrobiłem już większa część gniazdową, generalnie wiele się nie różni od obecnej. Przydało by się je przezimować, i przede wszystkim znaleźć kogoś kto by tę kolonię po mnei przejął, bo szerze nie chcę mi się, zaraz się rok zacznie, do pracy może bym poszedł, nie będzie czasu.
Awatar użytkownika
ZuKuOfficial
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lip, 2012

ndz 16 wrz, 2012

Ja z miłą chęcią mógłbym przejąć od Ciebie tą kolonię, ale to już zależy jakbyśmy mieli się dogadać.
ODPOWIEDZ