Camponotus barbaricus dzień po dniu

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

sob 16 mar, 2013

Talkohol działa w zupełnie inny sposób niż myślisz. Skroplonej wody jest tak mało, że nie wiem w czym problem.
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

sob 16 mar, 2013

patry090 tylko,że ja dałem zdjęcie 1 komory a takich skroplonych jest 4 a w jednej z nich królowa z mrówkami.
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

sob 16 mar, 2013

Nadal bym się nie przejmował tylko czekał 8)
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

ndz 17 mar, 2013

Mrówki się przeniosły do komory wyżej gdzie nie ma pary wodnej,tylko nie dały rady wynieść największej larwy,prawie poczwarki i została z nią 1 mrówka ;(
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

ndz 17 mar, 2013

@lukaszb12999, ten patent nic Ci nie da, bo wodę masz w gnieździe, a wentylujesz arenę (w minimalnym stopniu zresztą). Jeśli tak bardzo Ci przeszkadza skroplona woda w komorach, to musiałbyś ogrzać tą część szyby, gdzie one są. Tylko nie lampką, a czymś co jest nagrzane (np. mata grzewcza), albo ciepłym powietrzem. Ewentualnie żarówką, ale wtedy szyba musi być zakryta przylegającą czarna kartką, lub czymś co nie przepuści światła, ale się nagrzeje. Ogrzane powietrze w komorach wchłonie krople wody. Tyle, że jak przestaniesz ogrzewać, to szyba od razu się schłodzi i woda skropli się jeszcze bardziej. Pierwsza podstawowa sprawa, to nie dopuszczać do nagłych zmian temperatury w pomieszczeniu, w którym trzymasz gniazdo. Druga, to nie przelewać korka (choć z nim nie mam żadnego doświadczenia w kwestiach nawadniania). Jak na mój gust, to rzeczywiście strasznie to nie wygląda. Jakaś część gniazda musi być wilgotna i parować będzie zawsze. Polewaj jedną stronę i będzie dobrze.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
ODPOWIEDZ