Camponotus Ligniperda-Kertrak [pytania]

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kertrak
Posty: 51
Rejestracja: czw 07 cze, 2012
Lokalizacja: Wrocław

ndz 17 mar, 2013

Tu pytajcie :)
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

wt 19 mar, 2013

Masz formi z mrowkoyad?
Jeżeli tak to zdecydoawnie cie popieram,że za małe wejście robią!
Moja królowa się zmieściła,ale za to ma problem z wyjściem ;/
Awatar użytkownika
Kertrak
Posty: 51
Rejestracja: czw 07 cze, 2012
Lokalizacja: Wrocław

wt 19 mar, 2013

Nie, Formi jest od Curtusa ;) wspominalem o tym w dzienniku ;)
lukaszb12999
Posty: 143
Rejestracja: pt 14 wrz, 2012

sob 23 mar, 2013

nie ma żadnych larw,czy ich nie wliczasz gdy sumujesz kolonie ?
Awatar użytkownika
Kertrak
Posty: 51
Rejestracja: czw 07 cze, 2012
Lokalizacja: Wrocław

ndz 24 mar, 2013

Nie niestety niema ;( krolowa trafila do mnie sama z czterama robotnicami ;) bez zadnych jaj i larw, czemu sie nie dziwie, ponieważ przezyla troche szoku w probowce :) w formi jest nie caly tydzien wiec nie martwie sie ze jeszcze nic z siebie nie dala :D jezeli tylko cos sie pokaze to napisze o tym :)

PS Mozliwe ze sa jaja ale niestety krolowa jest dosc duza, a oblegana przez robotnice calkowicie zaslania widocznosc ;)
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

sob 25 maja, 2013

To odkup może od kogoś poczwarki, by wspomóc królową, bo inaczej robo padną, a królowa będzie sama.
Może ja będę miał poczwarki latem jakoś.
Królowa doszła bez potomstwa, czy zjadła je po dojściu, czy zjadła je po drodze, czy może już była sprzedawana bez potomstwa? Napisz do Curtusa i zapytaj się go, czy była bez potomstwa może.
A poza tym: mówisz że się nie mieści, a więc gniazdo nie był dopasowane do niej...kupowałeś ją oddzielnie od gniazda, czy Curtus wcześniej ją w nim hodował?
GG: 51713465
Awatar użytkownika
Kertrak
Posty: 51
Rejestracja: czw 07 cze, 2012
Lokalizacja: Wrocław

sob 25 maja, 2013

kupiona od Curtusa osobiście, nie miała potomstwa :) Nie dla mnie te mrówki... dziennik zamknięty - kolonia sprzedana !
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 26 maja, 2013

No cóż...to gatunek dla cierpliwych i po mimo polecenia dla początkujących jest dla bardziej zaawansowanych...
GG: 51713465
ODPOWIEDZ