Manica Rubida dziennik explay Pytania.

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

wt 07 maja, 2013

Tutaj możecie zadawać pytania do dziennika: viewtopic.php?f=38&t=5278
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 19 maja, 2013

No super Ci to idzie :D :D .
Zacząłeś od samej królowej? :)
GG: 51713465
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

pn 20 maja, 2013

Czym karmisz kolonie?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 20 maja, 2013

To i ja też krótko ;) : dogrzewasz je?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pn 20 maja, 2013

No to po kolei :)
@ barciu- tak zacząłem od samotnej królowej, chciałem dołożyć kilka poczwarek, ale niestety rozwalanie chodników nie jest zgodne z prawem :)

@ Djay- Kolonię karmiłem miodkiem, teraz zacząłem używać mieszanki. Jako białko dostają larwy mącznika.

@ geb88- dogrzewałem, gdy mieszkały jeszcze w probówce, teraz tam gdzie stoi nie mam za bardzo jak zamontować lampki, a gdybym chciał używać grzałki, to rodzice wyjechaliby z "wiesz ile to prądu ciągnie", a poza tym z moich obserwacji wynika, że rubida równie dobrze rozwija się w normalnej temperaturze.

Dzięki, że czytacie :D
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
dudek909
Posty: 159
Rejestracja: pn 20 cze, 2011

pn 20 maja, 2013

a ja mam pytanie do tego jak je przeprowadziles wyzucajac z probowki. czy mialo to jakikolwiek wplyw na szybkosc rozwoju czy pojawiania sie jajek? i czy moznaby zrobic cis takiego nigerce, ktora na upartego siedzi w brudnawej suchej probowce?
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pn 20 maja, 2013

dudek909 pisze:czy mialo to jakikolwiek wplyw na szybkosc rozwoju czy pojawiania sie jajek?
Tego pytania nie rozumiem, jaki wpływ na rozwój kolonii może mieć wyrzucenie z probówki na arenę?
Po prostu odwróciłem probówkę wylotem do dołu i postukałem kilka razy palcem, po chwili robotnice pozbierały manatki i poszły do formi.
Jeśli masz już robotnice, to nie widzę problemu tylko musisz uważać żeby nie pogubić larw.
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

pn 20 maja, 2013

Jak wywalasz mrówki na arenę możesz uszkodzić poczwarki, larwy i jaja, a także same mrówki :wink: .
GG: 51713465
djay
Posty: 27
Rejestracja: ndz 08 lip, 2012

śr 22 maja, 2013

Jeszcze jedno pytanie;p jak dużo białka przyjmuje Twoja kolonia w ciągu powiedzmy tygodnia?
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

śr 22 maja, 2013

Hmm... ostatnio nie chcą jeść za dużo odwłoki mają cały czas napchane, gdzieś co trzy dni podaję im mieszankę, a co cztery mącznika, ale i tak zazwyczaj nie ruszają :)

@djay Nie chciałbyś może kupić, albo wymienić się za rubidę ? :D
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
ODPOWIEDZ