Dziennik Walca

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

WALEC
Posty: 21
Rejestracja: czw 13 cze, 2013

ndz 16 cze, 2013

Witam wszystkich. Mam na imię Jan. W tym dzienniku będe opisywał losy moich mrówek. Mam na razie Myrmica.sp i za tydzień dojdzie do mnie Dolichoderus. Hodowlą mrówek zajmuje sie od ponad roku, czyli od dwunastego roku życia. Przez moje ręce przewinęło sie sporo różnych gatunków min. Messor structor, Myrmecina graminicola czy Plagiolepis pygmaea. Oczywiście hodowałem wiele inych pospolitych gatunków. Po gatunkach mrówek mogliście stwierdzić już, że nie jestem początkującym hodowcą. No dobra przedztawiłęm się w ięc czas zająć się dziennikiem. Wpisy będą się pojawiać co jakiś czas, ponieważ częściej wchodze na forum antmania.pl.
Myrmica siedzą w poziomym, gipsowym, powiększonym formi od CURTUSA. Robotnic jest ok 60. Mam jedną królową. Kolonia jest młoda. Odłowiłem ją z natury jakieś dwa miesiące temu. Są bardzo aktywne. :D
Pytania:

viewtopic.php?f=38&t=5343&p=50604#p50604
WALEC
Posty: 21
Rejestracja: czw 13 cze, 2013

czw 27 cze, 2013

trochę nie pisałem. Tydzień temu doszły do mnie czterokropki. Królowa i 70 robo. Dzisiaj przybyły C. vagus. Queen + robo. dolichoderus mieszka w poziomym gnieździe korkowym, a vagus zamieszka w formi betonowym od Radissa.
ODPOWIEDZ