Pytania do dziennika "Antwito i jego Camponotus ligniperda."

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

czw 04 lip, 2013

Pytać śmiało :)
Dziennik viewtopic.php?f=38&t=5376
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pt 05 lip, 2013

tą watą przy wyjściu pewnie chcą zamurować trochę przepust i przeciąg ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pt 05 lip, 2013

geb88 pisze:tą watą przy wyjściu pewnie chcą zamurować trochę przepust i przeciąg ;)
Bardzo możliwe ;) Nie mają niestety na razie dostępu do piasku.
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 13 lip, 2013

kup im jakieś żarcie w zoologu (albo przez allegro). komar dla Campo to tyle co nic przy ich potrzebach.. A do tego -z tego co czytuję, ligni i herca to wybredne mrówki. Moje herce wcinają mączniki, ligni Locutusa ponoć lubią ochotkę (śmierdzące to to).
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

sob 13 lip, 2013

Dzięki za odpowiedź ;) Kupie im w zoologu mączniki. Już raz kupowałem, więc wiem, że są :) Ale to jak będę w mieście. Za ten czas poeksperymentuję z innymi owadami. Oczywiście nie będę dawał im much i pająków ;)
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 13 lip, 2013

antwito kolega ghandi karmił swoje drzewotoczne poczwarkami królewskimi nigera i http://gmachowka.blogspot.com/search?up ... results=22 miał takie efekty :p
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

sob 13 lip, 2013

kamiklo to dobry pomysł :) Tylko boję się przywleczenia jakiejś choroby :/ A mógłbym maczniki zamrozić i tak przetrzymywac? Będą to mrówki jadly?
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 14 lip, 2013

'owszę' :obiad: Byleby to była zamrażarka (nie lodówka), w zimie przetrzymały na balkonie na -8*C. Domowa zamrażara z reguły ma koło -18 i już takie żwawe nie są (w ogóle żwawe nie są, bo żwawość utraciły wraz z życiem, coby być dosłownym).
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pn 15 lip, 2013

A więc jak kupie mączniki, to je zamrożę i będzie spokój :) Ale będzie żarcie :obiad:
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
Flamingo
Posty: 46
Rejestracja: śr 15 sie, 2012
Lokalizacja: Kraków

wt 16 lip, 2013

antwito pisze:A więc jak kupie mączniki, to je zamrożę i będzie spokój :) Ale będzie żarcie :obiad:
Najpierw kup na sprobowanie kilka i sprawdz, czy im smakuja. Ja kupilam 125ml macznikow i zadne z moich mrówek nie chcialy ich jesc. Finalnie skonczyly jako przekaska dla golebi na Starym Rynku. :roll: Moje C. ligniperdus uwielbiaja swierszcze, to chyba ich ulubione miesko, wiec ja ze swojej strony polecam wlasnie je. :)
Rójka 2012
Camponotus ligniperdus
Lasius niger
Lasius flavus
Messor structor


Rójka 2013
Formica cunicularia
Formica sanguinea
Messor sp.
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

wt 16 lip, 2013

Dzięki za rady Flamingo ;) Oczywiście najpierw wezmę na sprobowanie. Trzeba eksperymentować :)
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

ndz 28 lip, 2013


>Nadszedł czas na królową. Robotnica podeszła do niej, złapała ją za żuwaczki i ciągła. Wejście do gniazda na szczęście wystarczyło na jej wielki tyłek :P
>na królową. Robotnica podeszła do niej, złapała ją za żuwaczki i ciągła. Wejście do gniazda na szczęście wystarczyło
>podeszła do niej, złapała ją za żuwaczki i ciągła. Wejście do gniazda
>za żuwaczki i ciągła. Wejście
>ciągła
>mfw
Obrazek
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

ndz 28 lip, 2013

Opsss... :oops: Ma być "ciągnąła" tak?
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
BartTP
Posty: 410
Rejestracja: pt 03 mar, 2006
Lokalizacja: Szczecin

ndz 28 lip, 2013

CiągnĘła.       
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

ndz 28 lip, 2013

Haha :) Tu mają błąd: http://pl.bab.la/koniugacja/polski/ci%C ... 4%85%C4%87 :D Już poprawiam i dzięki za zwrócenie uwagi ;)
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pt 09 sie, 2013

Robotnice po wyciągnięciu z kokonu są już prawie wybarwione, w przeciwieństwie do poczwarek bez obrzędu. :)
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pt 09 sie, 2013

Tylko dziwne jest to, że u niektórych widywałem wyciągnięte z oprzędu i jeszcze nie wybarwione.
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
ODPOWIEDZ