Dziennik Le Pakul-a, pytania

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Le Pakul
Posty: 23
Rejestracja: śr 18 gru, 2013

czw 13 lut, 2014

Miejsce na zadawanie pytań i zamieszczanie komentarzy do mojego dziennika - viewtopic.php?f=38&t=5554
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

pt 14 lut, 2014

Na początku zaznaczę, że nie czytałem wszystkiego. W kwestiach technicznych, jak dokładności i sumienności prowadzenia eksperymentu, to kawał dobrej roboty. Podziwiam cierpliwość i chęć opisywania każdego zdarzenia. Jeśli chodzi o kwestie etyczne, czyli powód zamknięcia tematu na antmanii - mi on nie przeszkadza. Nie rozumiem tylko celu łączenia Myrmic. Z tego co wiem, to one zawsze się tłuką, ciągną i wynoszą. :D
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Le Pakul
Posty: 23
Rejestracja: śr 18 gru, 2013

pt 14 lut, 2014

Ten dziennik nie jest celem samym w sobie, jest to dla mnie pierwsze poważniejsze doświadczenie z tym jak takie obserwacje prowadzić, na co zwracać uwagę i czego można się spodziewać. Zebrane w ten sposób praktyczne informacje posłużą mi do łączenia poszczególnych gatunków, nie tylko Myrmica, na o wiele większych arenach z udziałem więcej niż dwóch kolonii, kiedyś w przyszłości.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 01 wrz, 2014

Przeraża trochę ogrom tekstu i brak przerw. Zdjęcia pooglądałem :p
Jak miałem 2 letnią kolonię M. scrabinodis to chętnie przyjmowały mielone orzechy
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Le Pakul
Posty: 23
Rejestracja: śr 18 gru, 2013

pn 01 wrz, 2014

Mam nadzieję że jednak znajdzie się ktoś kto da radę przeczytać całość :P
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

śr 12 wrz, 2018

Sory, nie chciało mi się czytać XDD
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
ODPOWIEDZ