Opowiem Wam moją historię - F. Sanguinea :)

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Morax
Posty: 21
Rejestracja: pn 17 lut, 2014

sob 08 mar, 2014

Po zakupieniu kolejnych mróweczek, zaraziłem Teścia hodowlą :)

Po kilku tygodniach rozmów o mrówkach poprosił mnie abym zamówił jakieś ciekawe duże mrówki. Ze względu na to, iż sam już miałem Camponotusy, po rozmowach zakupiłem F. Sanguinea, całkiem ładną kolonię z kilkunastoma robotnicami.

Mrówki przyszły do mnie w tygodniu i w sobotę pojechałem przekazać kolonię teściowi. Formikarkium zrobiliśmy w 2 godziny, przerabiając stare akwarium. Teść miał poczekać do połowy tygodnia ale był tak podniecony ;P, że mrówki wpuścił już w niedzielę :). No i teraz zaczyna się historia.

W środę żona do mnie mówi, że dzwoniła moja teściowa i przekazała, że teściowi mrówki uciekły :( Okazało się, że tymczasowo formi było przykryte luźno pleksą a ta pod wpływem zmiany
temperatury delikatnie się odkształciła, więc pomiędzy szklaną ścianą formi a pleksą powstała około 2mm szpara :/. No cóż, każdemu się może zdarzyć taki pech, a teściowi było tak głupio, że do mnie nie dzwonił. Dobra, przyjechałem po tygodniu, obejrzałem formi i zdziwił mnie fakt, że dwie robotnice zostały. No nic pomyślałem, widocznie królowa z resztą uciekła a dwie zostały.

Zamówiłem teściowi kolejną kolonię, tym razem C. ligniperdus bo takie dorwałem od Arniego.
Mrówki przyszły, więc pojechałem zawieźć kolonię teściowi. Przygotowywaliśmy się do przeniesienia robiąc małe porządki w formi. Gdy tu nagle po podniesieniu kapturka po żołędziu naszym oczom ukazała się ... cała kolonia F. Sanguinea!!! Jakież było nasze zdziwienie, że zamiast uciec bidule schowały się w takie miejsce. No i teraz, co z nimi zrobić? W pudełku czeka druga kolonia... Na szczęście moja kochana i tolerancyjna żona, ku mojej uciesze :] powiedziała, "dobra weź te mrówki, szkoda ich" ;P I tak stałem się ich posiadaczem.

Aktualnie siedzą sobie w probówce umieszczonej w pudełku po Ferrero R.

Fajne są :D

P.S.
Ależ mi głupio, że od razu nie kazałem teściowi przejrzeć formi a bardziej, że sam tego od razu nie zrobiłem.
L. Niger
T. Caespitum
C. Ligniperdus
F. Sanguinea
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

sob 08 mar, 2014

Morax pisze:bidule schowały się w takie miejsce
Uważna obserwacja pozwala na zrozumienie jakich warunków w formikarium oczekują mrówki. :D
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 09 mar, 2014

Hahaha, a to napsociły :D

Teścia hodowlą zarazić? Ło.. to dopiero wyczyn :D Gdyby mi się udało to takie 200l stare akwarium można by przerobić.. ;p

Pozdrowienia dla teścia ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Morax
Posty: 21
Rejestracja: pn 17 lut, 2014

ndz 09 mar, 2014

@geb88

Za tydzień może dwa wkleję zdjęcia naszego tworu (to znaczy formikarium) :)
Myślę, że się spodoba.
L. Niger
T. Caespitum
C. Ligniperdus
F. Sanguinea
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 11 mar, 2014

czekam więc :D
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 18 mar, 2014

u lala :D ładnie wam to wyszło, pełna profeska :D
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ